سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جوانی ۲۷ ساله به اتهام فریب دختری جوان با وعده ازدواج توسط اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: پرونده‌ای از شعبه ششم دادگاه کیفری یک تهران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد مبنی بر اینکه دخترخانم جوانی حدودا ۲۰ ساله توسط جوانی به نام علیرضا (متولد ۱۳۷۱) مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
با حضور والدین مریم در اداره شانزدهم، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که مریم با تهیه نوشیدنی مسموم اقدام به خودکشی کرده که خوشبختانه با انتقال سریع به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی از مرگ نجات پیدا کرده و در حال حاضر در حال تکمیل اقدامات درمانی است ؛ لذا کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ جهت انجام تحقیقات به بیمارستان اعزام شدند.
مریم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بهمن سال گذشته (۱۳۹۷) بود که از طریق فضای مجازی با علیرضا آشنا شدم؛ ابتدا ارتباط ما در حد چند پیام کوتاه بود تا اینکه این ارتباط هر روز بیشتر و بیشتر شد تا نهایتا برای اولین‏بار در داخل پارک با یکدیگر ملاقات کردیم؛ مدتی از آشنایی من و علیرضا گذشت و من در طی این مدت علاقه شدیدی به علیرضا پیدا کرده بودم تا اینکه یک روز علیرضا مدعی قصد خود برای ازدواج با من شد و به من پیشنهاد ازدواج داد و من نیز بلافاصله پیشنهاد او را قبول کردم.
مریم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: یک روز علیرضا به من عنوان کرد قصد دارد تا مرا به خانوده‌اش معرفی کند و [به این ترفند و حیله] مرا به خانه‏شان در محدوده فلکه دوم صادقیه برد؛ من به علیرضا اعتماد کامل داشتم و به هیچ عنوان فکر نمی‌کردم که او یک روز قصد فریب مرا داشته باشد. زمانی که وارد خانه شدیم متوجه شدم که علیرضا به دروغ مرا به داخل خانه کشانده؛ قصد داشتم از خانه خارج شوم اما علیرضا درب خانه را قفل کرده بود و .... .
مریم در خصوص اقدام اخیرش برای پایان دادن به زندگی خود نیز گفت: پس از آن ماجرا چندین نوبت با علیرضا صحبت کرده و از او درخواست کردم تا به قول خودش برای ازدواج عمل کند اما او هر بار بهانه‌ای می‌آورد تا اینکه دیگر تلفن همراهش خاموش شد و دیگر پاسخ تماس‌های مرا نداد؛ از یک سو همه‏چیز برایم تمام شده بود و از سوی دیگر نیز نمی‌توانستم واقعیت را به پدر و مادرم در میان بگذارم! و به همین علت تصمیم گرفتم تا به زندگی خود پایان دهم.
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی محل سکونت علیرضا در فلکه دوم صادقیه به این محل اعزام و روز دوشنبه مورخه 2۳/۰۲/۱۳۹۸ او را دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام