EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019

سرمقاله

عیدی برای زدودن ناهنجاری‏ها و تهدیدها

سیده فاطمه ذوالقدر

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر این مسئله که مدیریت دانشگاه سعی کرد با کمترین هزینه تجمع اخیر را خاتمه بدهد، اظهار کرد: با اقدامات ضربتی نمی توان مسائل را حل کرد‌، بررسی اتفاقات روز دوشنبه بدون بررسی جوانب دیگر امر بررسی ناقصی است .
به گزارش ایرنا، محمود نیلی احمد‌آبادی دیروز، در جمع گروهی از دانشجویان بسیجی در مسجد دانشگاه تهران گفت: تجمع دو روز پیش را نمی‌توان به صورت مجرد بررسی کرد. ‌مسئولان این دانشگاه موافق قرائت بیانیه معترضین در نشست دو روز پیش در محل دانشکده هنرهای زیبای این دانشگاه نبودند اما در ادامه با گزارش‌هایی که به دست آن‌ها رسید با این امر موافقت کردند. البته این به معنای تایید اقدام معترضین و خواسته آن‌ها نبود.
گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران دو روز پیش با برگزاری تجمعی نسبت به محدودیت‌های ایجاد شده در پوشش اعتراض کردند .
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه نوع و موضوع اعتراض از نظر مدیریت این دانشگاه قابل قبول نبوده، گفت: دادن تریبون به معنی تایید اعتراض و حرف دانشجویان نبود بلکه برای مسئولان دانشگاه مدیریت موضوع با حداقل هزینه مسئله و اولویت اول بود.
نیلی افزود: دانشگاه بر اساس برنامه‌های مصوب و قانون مصوب هیئت امنا عمل می‌کند و همه باید این قوانین را رعایت کنند. دانشگاه محلی برای گفت‌وگو و طرح مسئله‌های مختلف است. از این ظرفیت دانشگاه باید برای حل مسائل استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه امید مسئولان در حل مشکلات کشور به دانشگاه است، گفت: دانشگاه باید بتواند مسائل داخل خود را با گفت‌وگو و تعامل حل کند. با همفکری این مسائل قابل مدیریت است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این زمینه‌ها دچار کم کاری شده ایم.
وی در این بخش از سخنان خود تاکید کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور تاکید همه مسئولان بر حفظ آرامش در دانشگاه‌ها است تا بتوانند اهداف اصلی خود که همان علم‌آموزی، تحقیق و پژوهش است را جلو ببرند.
نیلی احمد‌آبادی با بیان این جمله که نباید به این موضوع کوچک دامن بزنیم تا دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن از آن بتوانند سوءاستفاده کنند، افزود: در این شرایط باید طوری رفتار کنیم که یک موضوع کوچک را بزرگ نکنیم.
مهدی بختیاری مسئول بسیج دانشگاه تهران پیش از سخنان رئیس دانشگاه تهران با انتقاد از برگزاری این تجمع گفت‌: درحالی که تجمع غیرقانونی بود اما اجازه قرائت بیانیه داده شد .
دانشجویان بسیجی در سوالاتی نسبت به اجرا نشدن کامل آیین‌نامه پوشش در دانشگاه‌، برخورد نکردن با افرادی که از نظر آنها هتاک به شمار می‌آیند‌، ساماندهی وضعیت فرهنگی دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی انتقاداتی را مطرح کردند. وی با بیان اینکه نباید انتظار داشت مشکلاتی که بیرون از دانشگاه و در سطح جامعه هم وجود دارد را دانشگاه حل کند اظهار کرد: با اقدامات ضربتی نمی‌توان مسائل فرهنگی را حل کرد. باید دانشجویان مسلمان و اساتید و دیگر مجموعه‌ها با هم همفکری کنند تا راهکار های مناسبی پیدا کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام