EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

تبریز – ماهان فلاح: مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی، توزیعی و عرضه فرآورده های خام دامی در استان آذربایجان شرقی آغاز شده است.
امیرحسین بهداد با اعلام این که در این ماه مبارک طرح تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی، توزیعی وعرضه فرآورده های خام دامی به صورت مستمر در سطح شهرستانهای استان صورت خواهد گرفت، گفت: ناظران و بازرسان بهداشتی در طول سال بر فرآیند تولید و توزیع مواد و فرآورده های خام دامی، از کشتارگاه‌ها و واحدهای بسته بندی تا قصابی ها و مراکز عرضه نظارت می کنند، اما در برخی مقاطع، نظارت های آنها تشدید می شود که ماه مبارک رمضان هم از جمله این ایام است، بر این اساس مردم اطمینان خاطر داشته باشند که همه مراکز تولیدی و فروش مواد خام دامی، برای تامین سلامت آنها، رصد می شود.
بهداد هدف از این بازدیدها را نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی، نظارت بر بهداشت فردی و رفع نواقص بهداشتی عنوان کرد و گفت: این طرح از اول ماه مبارک رمضان شروع و تا پایان این ماه و با حضور 144 گروه ثابت و سیار ادامه خواهد داشت.
مدیرکل دامپزشکی استان یادآور شد: در طرح تشدید نظارت، فروش گوشت های چرخ کرده فله ای، گوشت های قرمزِ رنگ شده و مرغ های غیربهداشتی، تاریخ گذشته و فاسد که دوباره بسته بندی می شود و از نگاه تیزبین ناظران و بازرسانِ خبره، مخفی نمی ماند، تخلف محسوب شده و با افرادی که مرتکب این تخلفات شوند، با هماهنگی اداره کل دادگستری استان برخورد می شود.وی از هم استانی ها خواست از خرید گوشت های چرخ کرده فله ای و غیربهداشتی، خودداری کرده و سلامت خود و خانواده شان را به خطر نیندازند.
وی همچنین به تولید و عرضه کنندگان مواد و فرآورده های خام دامی هشدار داد: موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کرده و سود و منفعتِ خود را با سلامت مردم معاوضه نکنند.
بهداد گفت: ماه رمضان پارسال در طرح تشدید نظارت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، 38 پرونده قضایی تشکیل و حدود 80 تن مواد و فرآورده های خام دامی غیربهداشتی و فاسد معدوم شد.
مدیرکل دامپزشکی استان در پایان از مردم خواست تا در تهیه فرآورده های خام دامی دقت بیشتری داشته باشند و حتما به تاریخ تولید و بسته بندی آنها توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن های 1512 به ادارات دامپزشکی در شهرستان ها اطلاع دهند تا توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مورد پیگیری و در صورت لزوم برخورد قانونی و لازم با متخلفان صورت گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام