EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

شهردار گرگان درباره برخی پروژه‌های گردشگری مانند تله کابین، زیپ‌لابین و سورتمه گفت: مجوزهای استانی این پروژه‌ها گرفته شده و در حال حاضر در تهران و چالوس در حال رسیدگی است. به محض اینکه مجوزها صادر شود کار اجرایی این پروژه‌ها نیز آغاز خواهد شد.
عبدالرضا دادبود در جلسه شورای اسلامی شهر گرگان درباره روند احداث زیرگذر افسران اظهار کرد: منابع نقدی برای این پروژه تامین شده است و از صورت وضعیت عقب نیستیم اما در بخش غیرنقدی بسته‌ای از املاک در اختیار سرمایه‌گذار قرار گرفته که بعد از دادن فراخوان و برنده شدن، املاک در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.
وی درباره بیمه منازل مسکونی شهر گرگان در برابر حوادث احتمالی گفت: در این زمینه تقریباً با همه بیمه‌ها مذاکره کردیم.
سازمان همیاری‌ها نیز متقاضی داشتن این نوع بیمه است و پیشنهاداتی در این باره داده که در حال بررسی است. هرکدام از بیمه‌ها شرایط بهتر و خدمات بیشتری ارائه داد، حتما با آن کار خواهیم کرد.
شهردار گرگان درباره اجرای طرح آفتاب ( پروژه‌های سرمایه‌گذاری برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر گرگان) افزود: فرمانداری هنوز اجرای طرح آفتاب یک را تایید نکرده و این پروژه همچنان بلاتکلیف است با این‌حال درباره انجام تعهدات طبق توافق‌های گذشته به پیمانکاران تذکر دادیم و پیگیر هستیم.
وی درباره جابه‌جایی بازار هفتگی گرگان نیز بیان کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز و مقدمات انتقال کسبه به مکان جدید در سعدآباد در حال ایجاد است.
دادبود درباره پروژه فرهنگ‌سرای گرگان که پس از مدت‌ها هنوز مشکلات حقوقی آن رفع نشده است، گفت: درباره این پروژه مدت‌ها پرونده در اداره بازرسی مفتوح بود و رسیدگی و تخلفات دراین باره به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
برای بستن این پرونده با ابهاماتی مواجه هستیم برای همین جلسه‌ای با بازرسی استان داشتیم و پیشنهاداتی داده شد تا اگر این مسائل حل و فصل شود در مدت کمتر از دوماه پرونده را ببندیم.
وی درباره برخی پروژه‌های گردشگری مانند تله کابین، زیپ‌لابین و سورتمه نیز بیان کرد: مجوزهای استانی این پروژه‌ها گرفته شده و در حال حاضر در تهران و چالوس در حال رسیدگی است.
تمام مواردی که درباره تله‌کابین مطرح شده است از پیوست‌های ترافیکی، فرهنگی اجتماعی و مباحث فنی و غیره در قالب جلسه‌های مختلف مطرح، بررسی و تهیه شد. قرار است بعد از ماه رمضان در سطح ملی درباره جلسه‌ها مربوط به این پروژه‌ها برگزار شود که در صورت موافقت خیلی زود اجرایی خواهند شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام