EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019

سرمقاله

عیدی برای زدودن ناهنجاری‏ها و تهدیدها

سیده فاطمه ذوالقدر

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دعوت همتای ژاپنی خود از دهلی‏نو عازم توکیو شد.
به گزارش اداره‏کل اطلاع‏رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، رئیس دستگاه دیپلماسی که در روزهای اخیر به عشق‏آباد و دهلی‏نو سفر کرده بود، در ادامه تور دیپلماتیک خود راهی توکیو شد. وزیر امور خارجه قرار است صبح امروز با شینزو آبه نخست‏وزیر ژاپن دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه‏ای و بین‏المللی گفت‏‏وگو کند.
رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از سفر به ژاپن به کشورهای ترکمنستان و هند سفر کرده و پس از مذاکره با همتایان ترکمنستانی و هندی خود عازم ژاپن شده است. هند و ژاپن از شرکای اقتصادی و خریداران سنتی نفت ایران هستند.
گفتنی است، ظریف همچنین پیش از عزیمت به توکیو در حساب کاربری خود در توئیتر با ارائه مستنداتی از مقاله جان بولتن در مورد خروج از برجام و شهادت نتانیاهو درباره سلاح‏های کشتار‏جمعی عراق در کنگره آمریکا در سال 2002 نوشت: نیمی از تیم «بی» شرکای جرم جنگ فاجعه‌بار عراق بودند. ظریف در این توئیت افزود: حوادث را من در چند گفت‏وگو در ماه آوریل پیش‌بینی کردم؛ نه به این دلیل که من یک نابغه هستم، بلکه به این دلیل که تیم بی، چنین گستاخانه از نسخه جان بولتون پیروی می‌کند. ظریف تاکید کرد: به هر حال نیمی از تیم بی، شرکای جرم جنگ فاجعه‌بار عراق بودند. یادآوری آشکار!
وزیر امور خارجه امروز همچنین در توئیت دیگری نوشت: منفعت واقعی امنیت ملی آنهایی که خود در این منطقه شکننده زندگی می‌کنند در ترویج صلح، ثبات، همکاری و پیوند است. ایران کماکان در دسترس‌ترین، موثرترین، پایدارترین و امن‌ترین شریک است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام