EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 25 شهریور 1398   Monday 16 September 2019

سرمقاله

صداوسیمای دربستی

ژوبین صفاری

محسن پدرام رئیس هیئت مدیره و عیسی امامی عضو هیئت مدیره بانک قرض‏الحسنه مهر ایران به منظور بررسی روند پیشرفت ساخت پروژه‏های خانه بهداشت و درمان و همچنین احداث مدارس تحت تعهد این بانک در مناطق زلزله‏زده، به استان کرمانشاه سفر کردند.
به گزارش روابط‏عمومی بانک قرض‏الحسنه مهر ایران، در این سفر، محسن پدرام رئیس و عیسی امامی عضو هیئت مدیره بانک قرض‏الحسنه مهر ایران با هدف بررسی نحوه ساخت ۳ خانه بهداشت توسط بانک، از روستاهای کولسوند، کرکهرگ و سید احمد و همچنین برای نظارت بر احداث سه باب مدرسه از روستاهای سوخور عبدی، بابارستم و ژاومرگ از توابع شهرستان گیلانغرب بازدید خواهند کرد.
شایان ذکر است، در ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۶ با زلزله ۷.۳ ریشتری در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل‏ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ تَن از هموطنان کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ تَن نیز مصدوم شدند.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی، آسیب کلی و جزئی دیدند. در پی حادثه مذکور، بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در راستای سیاست‏های مسئولیت اجتماعی خود در صبح حادثه، کامیون‏های حامل کمک‌های خوراکی خود را با هماهنگی فرمانداری شهرستان‌های قصر‏شیرین، سرپل‏ذهاب و ثلاث باباجانی به منطقه اعزام و میان هموطنان آسیب‏دیده، توزیع کرد. این بانک همچنین در حوزه بهداشت و درمان به منظور بهبود شاخص‏های بهداشتی در مناطق زلزله‏زده غرب کشور، در جریان سفر قاضی‏زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انعقاد تفاهم‏نامه‏ای نسبت به ساخت خانه بهداشت در روستاهای کولسوند، کرکهرگ و سید احمد اقدام کرد. همچنین ساخت فضاهای علمی و احداث مدارس در مناطق آسیب‏دیده از زلزله استان کرمانشاه از دیگر نیازهای اساسی بوده که براین اساس، بانک قرض‏الحسنه مهرایران، با رویکرد حمایت از تحصیل دانش‏آموزان در بازسازی مدارس روستایی این مناطق نیز مشارکت کرد. در این راستا، ۳ باب مدرسه در روستاهای سوخور عبدی، بابارستم و ژاومرگ از توابع شهرستان گیلانغرب احداث خواهد شد که تا کنون پی‏ریزی آن انجام شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام