EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 25 شهریور 1398   Monday 16 September 2019

سرمقاله

صداوسیمای دربستی

ژوبین صفاری

در راستای بهبود کیفیت و خدمات مطلوب‏تر به کیشوندان و کاهش هزینه‌های اجرایی ، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش از جایگزینی تدریجی روسازی آسفالت خیابان‌های فرعی و پارکینگ‌های عمومی و مناطق سیاحتی کیش با کفپوش بتنی، خبر داد ‌.
به گزارش روابط‏عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، امین صفایی با بیان اینکه این روش اجرایی به‌عنوان نمونه از زمستان 97 در بلوار دریا آغاز و از ابتدای اردیبهشت‏ماه سال جاری در شهرک صدف ادامه یافته است، گفت: در حال حاضر جایگزینی این روکش به جای روکش‌های فرسوده آسفالت در خیابان‌های انوری، صدرا و دهلوی در شهرک صدف اجرا شده و در مناطق جدید‏الاحداث از جمله معابر فاز 7 شهرک صدف و محوطه مصلی نیز در حال اجرا است. در ادامه نیز این روش در سایر مناطق مسکونی در دست احداث و یا به عنوان جایگزین روکش‌های فرسوده آسفالت در معابر فرعی مورد استفاده خواهد بود.
وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به حجم ترافیک معابر، عمر مفید آسفالت در این مناطق می‏‏تواند بین 7 تا 10 سال باشد که البته از سال پنجم و ششم نیاز به ترمیم ترک‌های ظاهری آسفالت برای جلوگیری از نفوذ آب در بدنه راه جهت حفظ عمر باقی‌مانده آسفالت می‌شود و که در صورت عدم رسیدگی به موقع نیاز به روکش مجدد آسفالت با صرف هزینه‌های مضاعف خواهد بود.
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات توجه به جنبه‌های زیست‏محیطی، قابلیت جذب آب بالاتر و انتقال به سفره‌های آب زیرزمینی و جلوگیری از جاری شدن روان‏آب‌ها، ایجاد زیبایی بصری، سهولت در تعمیر و تعویض، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، عمر مفید بالاتر و امکان بازیافت را از جمله مزایای کفپوش‌های بتنی نسبت به آسفالت دانست.
وی خاطرنشان ساخت: افزایش بسیار شدید قیمت قیر علی‌الخصوص طی سال گذشته و سال جاری نیز موجب شده است که از نظر هزینه تمام‏شده نیز اجرای کفپوش بتنی با رعایت مشخصات فنی و استانداردی در قیاس با آسفالت اقتصادی‌تر باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام