سرمقاله

آموزش و پرورش نهاد انسان‫ساز

کورش الماسی

وزیر دولت اصلاحات با اشاره به حواشی ایجاد شده درباره پرستو گفت: این کار به عنوان یک تکلیف سازمانی انجام نمی‌شود بلکه ممکن است مثل داستان قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ باشد.
به گزارش ایلنا، مرتضی حاجی با اشاره به موضوع روند استعفاها در دولت گفت: شرایط کار برای دولتی‌ها از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و مالی و همچنین پاسخگویی به نیازهایی که هر کدام از دستگاه‌ها دارند، سخت شده است.
وزیر اسبق آموزش و پرورش درباره اینکه این استعفاها تا کجا می‌تواند ادامه داشته و تغییر وزیر چقدر می‌تواند موثر باشد، گفت: هیچ اتفاق بزرگی نمی‌تواند رخ دهد اما یک نیروی تازه‏نفس و کسی که کمتر با موانع و مشکلات روبه‏رو شده و هنوز سرش به سنگ نخورده شاید بتواند با روش‌های ابتکاری جدید راه‌هایی پیدا کرده و از بار مشکلات بکاهد یا حداقل از بدتر شدن سازمان تحت مسئولیتش تا حدی جلوگیری کند.
وی افزود: وزرا هم مشکلات اقتصادی دارند و هم در تامین نیازهای سازمانشان ناتوان هستند، از طرفی هم مشکلات اجتماعی از جمله مداخله‌های بیرونی را دارند که در هر حوزه‌ای به یک شکل نمود پیدا می‌کند.
مرتضی حاجی در پاسخ به این سوال که پیامد‌های سیاسی و غیرسیاسی این استعفاها برای دولت چه می‌تواند باشد، گفت: این رفت و آمد‌های کابینه به دولت کمکی نمی‌کند، ممکن است آدمی که خسته شده برود و یک آدمی که تازه‏نفس است، بیاید و یک تغییر ظاهری در دولت ایجاد شود اما نمی‌تواند مسئله قابل توجهی را حل کند.
وی ادامه داد: رفت و آمد‌ها خیلی برای دولت فرصت ایجاد نمی‌کند و نشانه انفعال، کم‏ثباتی و کم‏انگیزگی برای ادامه کار را تداعی می‌کند و در شرایطی که کشور در آن قرار دارد، این موضوع چیز خوبی نیست.
حاجی در واکنش به اتفاق پیش آمده برای محمدعلی نجفی، و جناحی شدن پرونده او با اشاره به اینکه همواره گفته می‌شود هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، ادامه داد: ضربه زدن به رقیب و از میدان به در کردن آن به هر طریقی درست نیست و نمی‌توانیم با هر وسیله‌ای که می‌خواهیم رقیب را از میدان به در بکنیم.
وی با اشاره به این جمله که «اگر می‌خواهی راجع به راه رفتن کسی قضاوت کنی ابتدا مدتی کفش او را بپوش»، گفت: این پرونده، یک موضوع شخصی بین دو آدم بوده که متاسفانه به جای بدی ختم شده و حالا بر اساس آنچه که گفته شد، پشت‏صحنه‌هایی دارد و دامی برای نجفی باز کردند و ایشان به دام افتاده است.
حاجی در واکنش به اینکه موضوع «پرستو» و انتساب آن به برخی از افراد چقدر می‌تواند واقعی باشد، گفت: خیلی از اسم‌ها را دارند به این مسئله می‌چسبانند، ما نمی‌توانیم قضاوت کنیم واقعا رفتار خلافی اتفاق افتاده است یا نه.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: احتمال وجود پرستو را رد نمی‌کنم اما قطعی هم نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام