سرمقاله

معنای سکوت چین

جلال خوش چهره

محسن رفیق‌دوست می‌گوید: ما موافقیم که چند تا از همین طیف بخش خصوصی متخلف را هم بگیرند و اعدام کنند. کما اینکه باید دولت آنچنان اینجا خودش را نشان دهد که کسی جرئات نکند سمت تخلف بروند.
به گزارش خبرآنلاین، وزیر سپاه دولت دوران جنگ در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال جنگ نظامی وجود دارد و تاب‌آوری مردم، نظام و کشور را در مقابل آن چقدر می‌دانید، می‌گوید: ما آن وقتی که مقاومت می‌کردیم یعنی وقتی جنگ تمام شد از ۳۳ کشور غنیمت و از ۱۱ کشور اسیر گرفته بودیم. خودمان هم حتی در اوایل جنگ در فشنگ وابسته بودیم. برخی باور نمی‌کنند اما امروز کشور ما در پهپاد در بعضی از انواعش از آمریکا جلوتر است. موشک‌های نقطه‏زنی داریم که امروز غیر از آمریکا و شوروی کشوری دیگر ندارد. درجنگ‌ها آنکه تکلیف جنگ را تعیین می‌کند نیروی دریایی و هوایی نیست بلکه اینها پشتیبان‌اند و نیروی زمینی است که تعیین‏کننده است؛ یعنی در جنگ نیرویی تعیین می‌کند که نیرو پیاده کند و آن کشور را اشغال کند. این کار دیگر در زمان حال برای کشور ما صد‏درصد نمی‌تواند رخ بدهد. یعنی ما کشوری هستیم که در یک زمان کوتاه بزرگترین کمیت نیروی رزمنده را می‌توانیم در دنیا در جبهه‌مان حاضر کنیم. کشور دیگری نداریم. این نیرو هم برای ماه‌ها و سال‌ها و هر وقت که بخواهد بجنگد، امکاناتش را دارد. از این مهم‏تر یک گروگان به نام اسرائیل داریم. آمریکا دنیا را به خاطر اسرائیل بیچاره کرده است. اگر قرار شود جنگ شود از این گروگان استفاده می‌کنیم و شک و تردیدی هم نداریم. همه‏چیز هم برایمان آماده است.
محسن رفیق‌دوست، وزیر سپاه دولت دوران جنگ با بیان اینکه مطمئنم جنگ نمی‏شود، می‌گوید: نیروی نظامی ما برای دنیا شناخته‏شده نیست. همین سردار بزرگ (قاسم سلیمانی) که امروز آمریکا برای کشتن او جایزه گذاشته ۲۰ ساله بود فرمانده لشکر ثارالله شد و الان یکی از بزرگترین استراتژیست‌های نظامی دنیا شده است. از اینها زیاد داریم. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مطمئن باشید که جنگ گزینه‏ای نیست که علیه ما انتخاب کنند چون آنها بیشتر گروگان ما هستند. ما امروز خیلی راحت می‌توانیم ناو هواپیمابر آمریکایی را غرق کنیم. آمریکا هم می‌داند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام