سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

حجت‏الاسلام‏و‏المسلمین حسن روحانی «قانون حفاظت از خاک» را برای اجرا به سازمان حفاظت محیط‏زیست و وزارت جهادکشاورزی ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی دفتر هیئت دولت، قانون حفاظت که از خاک چهارم خرداد ۱۳۹۸ در مجلس شورای اسلامی و دوازدهم خرداد ۹۸ در شورای نگهبان به تصویب و تایید رسیده بود، برای اجرا ابلاغ شد.
این لایحه به پیشنهاد مشترک سازمان حفاظت محیط‏زیست و وزارت جهاد کشاورزی در جلسه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ هیئت وزیران به تصویب رسیده بود. این لایحه به منظور حفظ پایداری خاک و حفاظت کمی و کیفی، کاربری صحیح و بهره‏برداری بهینه از خاک و جلوگیری از تخریب و آلودگی آن و احیا، اصلاح و بهسازی خاک‌های تخریب و آلوده شده، لایحه مذکور تهیه و پس از طی مراحل قانونی به صورت قانون ابلاغ شد.
مدیریت و بهره‏برداری از منابع خاک و جلوگیری از آلودگی و تخریب آن یکی از مهم‏ترین چالش‌های حال و آینده کشورهای در حال توسعه به‏ویژه کشورهای واقع در منطقه خشک و نیمه‏خشک از جمله ایران شناخته می‌شود و یکی از دلایل مهم مدیریت غیرعلمی و سوءرفتار با خاک در کشور، نبود قانونی جامع و فراگیر است که بتواند فعالیت‌های کلیه آحاد جامعه، دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط را در جهت جلوگیری از تخریب و آلودگی و مدیریت بهینه خاک کشور هماهنگ کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام