سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

اسامی برگزیدگان جشنواره مردمی عکس و فیلم موبایلی «کیش؛ جزیره شاد» اعلام شد.
به گزارش روابط‏عمومی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، در بخش عکس از میان آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، تعداد 19 اثر توسط هیئت داوران متشکل از مجتبی آقایی، محمد‏سعید ایزدی و امید مهندی نجفلوشهپر انتخاب شدند.
بنا بر این گزارش، با توجه به کیفیت آثار دریافتی هیچ‏یک از عکس‌ها نتوانستند به مقام اول و دوم دست پیدا کنند و آثار ساحل خلیفه قلی‏، زهرا سادات تهوری و امیر‏علی نواده‏شهلا به ترتیب جایگاه سوم تا پنجم را به دست آوردند.
آثار جعفر همافر، رضا کوه‏پیما، سمیرا شاهی‏بیانلوجه، کیوان جعفری، مارال شیرین‏خواه و ولی‏الله سابقی‏سارویی نیز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
همچنین در بخش فیلم آثار ارسالی توسط هیئت داوران این بخش آرمین ایثاریان، علی افشار و کامیار لطفی داوری شدند و پس از بررسی کامل فیلم‌ها، هیچ‏یک از آثار دریافت شده به عنوان فیلم برگزیده نتوانستند مقام‌های اول تا پنجم را کسب کنند.
دلایل این امر، عدم تطابق با محور اصلی جشنواره، نداشتن حداقل‌های کیفی به لحاظ ساختار، نداشتن آگاهی خاص به موضوع جزیره شاد و همچنین فقدان خلاقیت و نوآوری عنوان شده است.
از میان آثار دریافتی در دبیرخانه جشنواره، تنها فیلم ( آب و آتش) به کارگردانی رضا کوه‏پیما مورد توجه واقع شد که البته این فیلم نیز به محور (کیش جزیره شاد) نپرداخته اما به خاطر تلاش برای روایت و تنوع تصویر‏، شایسته قدردانی دانسته شد.
لازم به ذکر است، زمان و نحوه اهدای جوایز به منتخبان جشنواره، متعاقباً اعلام خواهد شد. جشنواره مردمی عکس و فیلم موبایلی «کیش؛ جزیره شاد» در چهار محور 1) تفرج و گردشگری، فضاهای باز و بسته، 2) آداب میزبانی و مهمانی، دین و فرهنگ ایرانیان، 3) گردشگران و کیشوندان، یکدل و با‏نشاط، 4) رضایت و خرسندی، امکانات و زیر‏ساخت‌ها از 27 اسفند 97 تا 11 اردیبهشت 98 از سوی شرکت عمران، آب و خدمات کیش در جزیره کیش برگزار شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام