سرمقاله

آموزش و پرورش نهاد انسان‫ساز

کورش الماسی

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح یاری‌گران از اقدامات ستاد مبارزه با موادمخدر برای پیشگیری از مصرف ماده مخدر «گل» است. طرح یاری‌گران با اولویت آموزش‌و‌پرورش در مهرماه توسعه می‌یابد.
سردار اسکندر مومنی در گفت‌وگو با ایسنا، در‌خصوص اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در‌خصوص مصرف شایع ماده مخدر «گل» بین دانش‌آموزان اظهار کرد: در طرح یاری‌گران معلمان یا بخشی از معلمانی که با گروه‌های هدف سر کار دارند، آموزش‌هایی با همکاری آموزش‌و‌پرورش به آن‌ها داده می‌شود. این معلمان آموزش‌ها را به خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌دهند. این طرح از مهرماه توسعه پیدا می‌کند.
مومنی همچنین در جمع خبرنگاران در‌خصوص طرح یاری‌گران‌ بیان کرد: طرح یاری‌گران تدوین شده است. این طرح برای تمام اقشار جامعه، گروه‌های مرجع و نهادهای فرهنگ‌ساز است. این طرح با اولویت آموزش‌و‌پرورش، وزارت علوم، حوزه‌های علیمه، هنرمندان، خانواده و… است. وی خاطرنشان کرد: موضوع اعتیاد امر پیشگیری است. همه باید در این خصوص تلاش کنیم. هزینه‌های درمان بسیار بالا است. اعتیاد آسیب‌های جدی به لایه‌های خانواده‌ها می‌زند. در عین حال باید تلاش شود این معتادان درمان و بازپروری شده و به آغوش خانواده بازگردند. دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه «اولویت اصلی ما پیشگیری است» عنوان کرد: تا مردم در این خصوص پای کار نیایند، این موضوع حل نمی‌شود. ما باید تلاش کنیم مواد مخدر در دسترس نباشد تا کسی مصرف نکند. وی افزود: در این طرح کل جامعه مورد هدف قرار گرفته شده است. در گام اول آن آموزش‌و‌پرورش است. در مهرماه این طرح در حوزه آموزش‌و‌پرورش برای سنین نوجوانی و جوانی کلید زده خواهد شد. باید از افرادی که در حوزه آموزش‌و‌پرورش بازپروی شده‌اند، در آموزش‌و‌پرورش و مهدکودک‌ها استفاده شوند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام