سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

رئیس‌جمهوری اساس جنگ بدخواهان با ملت ایران را جنگ امید یا اراده‌ها دانست و تاکید کرد: هدف نقشه‌های شوم دشمنان، ناامید کردن ملت ایران از آینده توسعه کشورشان است، اما ملت ایران با امید و سرزندگی، دشمنان را در رسیدن به اهدف‌شان ناامید می‌کند و پیروز جنگ اراده‌ها خواهد بود.
حسن روحانی روز سه‌شنبه در مراسم بهره‌برداری از پایانه مسافربری «سلام» فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) اظهار کرد: با وجود همه فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند اینگونه القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، ما هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم و این روند با شتاب ادامه خواهد یافت.
با هیچ ملتی نمی‌جنگیم
به گزارش ایسنا،‌ رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اقدامات دشمنان برای فشار به ملت ایران و در عین حال عکس‌العمل نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر این فشارها افزایش یافته است، تصریح کرد: پایان این نبرد پیروزی ملت خواهد بود چرا که طرف مقابل ملت نیست و ما نیز با هیچ ملتی نمی‌جنگیم‌ بلکه طرف مقابل ما، عده‌ای سیاستمدار کم تجربه هستند. روحانی افزود: در این طرف نیز فقط گروهی از مسئولان کشور نیستند‌ بلکه همه ملت ایران یکپارچه در این مبارزه حضور دارند و تحریم دشمنان به طور مستقیم علیه فرد فرد ایرانیان به‌ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد است.
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دشمنان در این مبارزه علیه ملت ایران پیروز نخواهند شد، گفت: مصداق این سخنان نیز افتتاح طرح‌های بزرگ در سراسر کشور و همچنین بهره‌برداری امروز ترمینال با شکوه «سلام» در فرودگاه امام خمینی‌(ره) است. روحانی با اشاره به اینکه ترمینال سلام، عمدتا ظرف دو سال با تلاش متخصصین‌، کارگران و مدیران کشور ساخته شده‌، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته ترمینالی ظرف یک تا دو سال ساخته می‌شد، تعجب می‌کردیم که چگونه امکان‌پذیر است که ظرف این مدت ترمینالی با شکوه ساخته شود، اما الان شاهدیم که فرزندان ایران با تکیه بر اراده، امید به آینده و عشق به وطن می‌توانند چنین پروژه‌هایی را که قابل رقابت با پروژه‌های مشابه جهانی است‌، بسازند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه افتتاح ترمینال فرودگاهی با افتتاح‌های دیگر پروژه‌های اقتصادی متفاوت است‌، ادامه داد: افتتاح ترمینال یعنی حضور صنعت هوانوردی‌، همکاری بین مدیران فرودگاهی و نیروی انتظامی و سپاه و همچنین بهره‌مندی از دیگر بخش‌های مختلف که با کمک یکدیگر یک هواپیما به طور امن و سالم در ترمینال پهلو بگیرد و مسافران سالم به مقصد برسند. رئیس‌جمهوری تاکید کرد: افتتاح ترمینال فرودگاه امام‌(ره) به معنای همکاری، تعاون و وحدت بخش‌های مختلف در راه‌اندازی یک پروژه مهم خدماتی‌، اجتماعی‌، اقتصادی و فرهنگی در کشورمان است.
می‌توانستیم روندی که پس از خرید هواپیماها در نظر گرفته بودیم را طی کنیم
روحانی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تحرک و جهش به سمت توسعه هستیم، اظهار کرد: امروز به‌رغم تحریم و فشار هواپیماها و صنعت هوایی کشورمان به‌طور منظم در حال فعالیت است و این موضوع برای کشوری که از لحاظ خرید هواپیما، قطعات و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشند، اقدامی راحت محسوب می‌شود اما در کشور ما به‌رغم همه فشارها و مشکلات، صنعت هوایی کشورمان مشغول فعالیت و تلاش شبانه‌روزی است؛ لذا باید از همه بخش‌های هوانوردی کشور قدردانی کنیم. رئیس‌جمهوری اضافه کرد: امروز صنعت هوانوردی کشورمان با وجود همه فشارها در سطح کشورهای پیشرفته جهان در مسیر حرکت است البته کمبودها و مشکلاتی وجود دارد اما این کمبودها قابل رفع است .
وی با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم، رونق صنعت هوایی کشورمان بوده است، گفت: بعد از توافق هسته‌ای و فضایی که در روابط بین‌الملل ایجاد کردیم توانستیم پس از چند ده سال، تعدادی هواپیمای مدرن و نو وارد کشور کنیم که شاید یکی از آرزوهای مردم عزیزمان بود و این روند می‌توانست ادامه یابد و در مسیر ادامه بود و دولت در پی‌ خرید صدها فروند هواپیما در طول سال‌های آینده به منظور رفاه و آسایش مردم و رونق اقتصاد و حمل و نقل کشور بود.
روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا امروز بر خلاف همه مقررات بین‌المللی در برابر ملت ایران قرار گرفته است اما دست‌اندرکاران بخش‌ها و حوزه‌های صنعت هوایی، با تلاش‌ها و زحمات خود، این صنعت را سرپا نگه داشته‌اند و از آنان صمیمانه قدردانی می‌کنیم.
امروز باید عملا در برابر بدخواهان خود مقاومت کنیم
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه مبارزه واقعی و عملی با بدخواهان و مخالفان پیشرفت ایران، اجرا و افتتاح طرح‌های بزرگ گفت: امروز باید عملا در برابر بدخواهان خود مقاومت کنیم و عمل ما در برابر آنها، تلاش برای رونق اقتصادی است.
روحانی توسعه گردشگری را از اهداف بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم برای رونق اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: بهترین و راحت‌ترین وسیله برای توسعه صنعت گردشگری، پیشرفت روز‌افزودن صنعت هوایی کشور است چرا که مردم به صورت هوایی می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقاصد خود در داخل و خارج کشور سفر کنند. رئیس‌جمهوری افزود: اینکه ایران بتواند مقصد نهایی یا ترانزیت برای هواپیماهای باری یا مسافری باشد، جزو حقوق مردم کشور است و اینکه صدها و هزاران شغل در کنار صنعت هوایی و گردشگری به وجود بیاید و در روند مسافرت مردم تسهیل شود، از جمله حقوق مردم کشورمان محسوب می‌شود و دولت در این راستا گام‌های خوبی طی سال‌های اخیر برداشته است. روحانی ترانزیت و گردشگری را دو امتیاز مهم جغرافیای ایران دانست و اظهار کرد: کشورمان از جنوب به آبهای بین‌المللی متصل است و از دو هزار کیلومتر ساحل برخوردار هستیم و در شمال نیز به آب‌های منطقه‌ای متصل هستیم و جایگاه جغرافیایی کشورمان برای عبور فیبرنوری، ریل، جاده و مسیر هوایی می‌تواند نقش برجسته‌ای در منطقه داشته باشد و باید از این موقعیت جغرافیایی و جایگاه خود به خوبی و در راستای منافع مردم استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه باید به گونه‌ای به جهان متصل شویم که این پیوند و اتصال جدا نکردنی باشد، گفت: امروز بدخواهان ملت ایران توانسته‌اند رابطه ما را در تعامل تجاری، اقتصادی و بانکی با جهان تضعیف کنند اما در برخی از بخش‌ها نتوانسته‌اند اقدامی انجام دهند، لذا باید به گونه‌ای با جهان پیوند و اتصال برقرار کنیم که این اتصال غیر‌قابل جدایی باشد و این می‌تواند به معنای تضمین اقتصاد و تجارت کشورمان باشد.
ایران به امضا، عهد و توافقات بین‌المللی وفادار بود
رئیس‌جمهوری با اشاره به تلاش‌های ناموفق آمریکا برای قطع ارتباط ایران با دنیا تاکید کرد: با وجود تلاش‌های آمریکا‌، مسئولان ایرانی در تمام اجلاس‌های بین‌المللی می‌درخشند و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها خوب است و اگر شرکتی در دنیا به دلیل فشارهای آمریکا نمی‌تواند با ما همکاری کند این موضوع را با تاسف اعلام و آمریکا را محکوم می‌کند.
روحانی با تاکید بر اینکه در تقابل با آمریکا، کشورهای جهان از ایران تجلیل می‌کنند، ادامه داد: ایران به امضا، عهد و توافقات بین‌المللی وفادار بود و این طرف مقابل بود که همه توافقات و مقررات بین‌المللی را زیر پا گذاشت و اکنون همه دنیا آمریکا را به عنوان کشور متخلف، عهدشکن و برخلاف مقررات انسانی می‌شناسند و معترف هستند.
وی با بیان اینکه اگر بانک و شرکت‌های خارجی در همکاری با ایران دچار مشکل هستند، در حقانیت ما کسی تردید ندارد، تصریح کرد: این نقطه ارزشمند تاریخی برای ایران است که در مقابله با یک ابرقدرت به گونه‌ای از لحاظ سیاسی و حقوقی حرکت کرده که کسی ما را محکوم نمی‌کند و این یک موفقیت مهم است. رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه به‌رغم تحریم‌ها حرکت‌های خوبی در بخش اقتصادی در کشور انجام شده است، افزود: آمارهای سه ماهه نشان می‌دهد به‌رغم رشد منفی اقتصادی تا پایان سال رشد مثبت خواهد شد و برای پروژه‌های عمرانی برای سال جاری بودجه‌های لازم در نظر گرفته شده است و در سه ماهه اول سال با پرداخت این اعتبارات حرکت‌های خوب عمرانی ادامه خواهد داشت. روحانی با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی برای تحویل 400 هزار واحد مسکونی به مردم‌ گفت: همه بخش‌های خصوصی برای این مهم به کار دعوت شده‌اند و سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها ورود خواهند کرد.
رئیس‌جمهوری همچنین به طرح وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن کارمندان دولت اشاره کرد و گفت: کارمندان از روز اول استخدام با اختصاص بخش کمی از حقوق خود تا 10 سال پس از استخدام، صاحب منزل خواهند شد و مراحل آماده‌سازی و تکمیل این طرح در دست بررسی است تا جوانان در ابتدای شروع کار خود دغدغه مسکن نداشته باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام