سرمقاله

توسعه به مثابه دو امدادی

پیمان مولوی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده‌ای که از برگزاری مناظره‌ای در صداوسیما با موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت انتقاد کرد، گفت: برای حقوق کارکنان ۴۰۰ هزار تومان به صورت قطعی اضافه می‌شود و مابقی هم با ضریب است.
به گزارش ایسنا، حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی خطاب به علی لاریجانی، گفت: آقای لاریجانی در مناظره‌ای که صداوسیما با حضور سه نفر از نمایندگان در‌خصوص نحوه‌ اعمال افزایش ضریب سنواتی حقوق کارکنان و بازنشستگان برگزار کرد، مطالبی بیان شد که لازم است در اجرای بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جهت حفظ شان و منزلت مجلس و نمایندگان مورد رسیدگی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موضوع جزو وظیفه هیئت رئیسه است، لازم است پیگیری شود. در آن جلسه مناظره گفته شد که بند ۱۵۸ مصوب مجلس شورای اسلامی نیست و از در پشتی وارد این قانون شده این جمله یک اهانت به مجلس شورای اسلامی است من نمی‌توانم لفظ دیگری که در آن جلسه بیان شد بازگو کنم.
علی‌ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات سلیمانی، گفت: مجلس درِ پشتی ندارد هرچه هست همان است که مصوب شده و ابلاغ می‌شود. این مباحث مسائل نادرستی است، آنچه مجلس شورای اسلامی تصویب کرده این است که برای حقوق کارکنان ۴۰۰ هزار تومان به صورت قطعی اضافه می‌شود و مابقی هم با ضریب است. این ۴۰۰ تومان هم جزو ضریب محسوب می‌شود این مطلب مصوب مجلس است باید اجرایی شود و پیگیری می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام