سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

مدیر‏عامل بانک ایران‏زمین با تشریح رویکرد این بانک در اجرای بانکداری باز اظهار کرد: در بانکداری باز امکان رقابت بین بانک‏های کوچک با بانک‏های بزرگ فراهم می‌شود، زیرا در بانکداری به سبک فردا آنچه مهم است تجربه مشتری از خدماتی است که می‌گیرد نه تعداد شعب.
به گزارش روابط‏‏عمومی بانک ایران‏زمین، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل این بانک با بیان اینکه بانکداری باز راه‌ را برای محصولات و خدمات نوآورانه در صنعت بانکداری باز می‌کند، گفت: بانک‏ها‌ باید خود را برای فضای رقابتی جدید که از مدت‏ها قبل آغاز شده آماده کنند. در فضای جدید کسب و کارها با زیر‏ساخت‏های آماده شده توسط بانک‏ها خدمات نوینی را به مشتریان ارائه می‌کنند، که امکان آن پیش از این فراهم نبود.
مدیرعامل بانک ایران زمین، با اشاره به این نکته که در بانکداری باز اطلاعات بین بانکها و موسسات مالی به اشتراک گذاشته می‌شود، افزود: در شیوه‌ جدید از بانکداری تمرکز بر ارائه هرچه بهتر خدمت بر مبنای درخواست مشتری است. در فضای جدید تکیه بر روی ایجاد شبکه‌های تبادل اطلاعات است نه متمرکز کردن آن. در این فضا خلاقیت است که موجب انتخاب یک بانک به عنوان ارائه دهنده، خدمات خواهد بود. وی افزود: در بانکداری دیجیتال هریک از مشتریان، تجربه منحصر‏به‏فردی از دریافت خدمات خواهد داشت. در مقابل برای ارائه‏کنندگان خدمات نیز این امکان فراهم می‌شود که محدودیت‌ها را بردارند و طیف وسیعی از مشتریان را بر مبنای استراتژی‌های سازمانی خود مورد تحلیل قرار داده و به آنها خدمت ارائه کنند. پورسعید، با تاکید بر بازنگری در فرآیندهای سنتی اظهار کرد: ما باید به سرعت فرآیندهای خود را مورد بازنگری قرار دهیم. در این بین نهادهای ناظر هم باید سرعت خود را در به‏روز‏رسانی و ابلاغ این فرآیندها افزایش دهند تا صنعت بانکداری کشور از رشد تکنولوژی عقب نماند.
وی ادامه داد: امروز فرآیندهای گشایش حساب، احراز هویت، دستور‏العمل‌های وام‏دهی، تشخیص ریسک و ... بسیاری دیگر از فرآیندهای سنتی دیگر کارکرد خود را از دست داده‌اند. امضای دیجیتال، گشایش حساب به صورت آنلاین، ثبت درخواست انجام امور از طریق همراه بانک، پرداخت از طریق حساب‏هایی با چند امضا و بسیاری دیگر از خدمات، ساده ترین محصولاتی هستند که مشتریان امروز در حال دریافت آن هستند.
پورسعید با اشاره به فضای جدید گفت: یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانک‏ها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانک‏ها از رقابت باز خواهند ماند.
وی با تاکید بر رویکرد درآمدهای کارمزدی بانک‏ها گفت: مهم‏ترین رویکرد بانکداری باز ارائه خدمات از طریق شرکت‏های دانش‏بنیان و استارت‏آپ‏ها و فین‏تک‏‏‌ها است که موجب افزایش درآمدهای کارمزدی و بهبود تجربه مشتری در دریافت خدمات و رضایت از پرداخت کارمزد توسط مشتری خواهد شد.
مدیرعامل بانک ایران‏زمین، با اشاره به نقشی که پلت‏فرم بانکداری باز این بانک با نام «ایران زمین بوم» می‌تواند در توسعه بانکداری دیجیتال و تجربه مشتری داشته باشد اظهار کرد: همه شرایط برای ارائه یک تجربه خوب به مشتریان آماده است. فین‌تک‏ها و شرکت‏هایی که در حوزه عملیات مالی فعالیت دارند می‌توانند از طریق izboom به توسعه خدمات خود بپردازند و مشتریان نیز می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام