سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

بررسی آثار پُرفروش هفتگی سینما در ماه اخیر نشان می‌دهد که هیچ فیلمی هنوز نتوانسته ۲ هفته پشت سر هم در بالای جدول بماند و صدر گیشه هنوز در حال دست به دست شدن است.
بعد از گذشت سه هفته از اکران آثار عید فطر تقریباً هر هفته صدر پرفروش‌ها تغیر کرده است. اتفاقی که تا به حال کمتر شاهد آن بوده‌ایم. مثلاً نخستین هفته صدرنشینی این ۴ فیلم تازه اکران شده به «ما همه با هم هستیم» رسید.
به گزارش ایرنا، اما صدرنشینی «ما همه با هم هستیم» یک هفته بیشتر دوام نیاورد و خیلی زود «سرخپوست» عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته را از آن خود کرد.
حال در سومین هفته نمایش این آثار، «شبی که ماه کامل شد» با فروشی معادل ۲ میلیارد تومان در صدر پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.
۲ فیلم سینمایی «دختر شیطان» و «زهر مار» هم برخلاف تصور همچنان گیشه خوبی ندارد و با فروش متوسط رو به پایین چند هفته اکران خود را پشت سر گذاشته‌اند.
اما فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» این هفته با اکران در ۱۲۹ سالن سینما ۲ میلیارد و ۱۹۷ میلیون تومان فروخت و در صدر پرفروش های هفته قرار گرفت.
این فیلم در مجموع سه هفته نمایش به فروش ۷ میلیارد و ۳۰۹ میلیون تومانی رسیده است.
«شبی که ماه کامل شد» روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالی است که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است که در این مسیر برادرش با او همراه می‌شود، اما در میانه راه اتفاقاتی برای آنها رقم می‌خورد...
در این فیلم هنرمندانی چون الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، پدرام شریفی، امین میری، بانیپال شومون، شبنم مقدمی، فرید سجادی حسینی و آرمین رحیمیان ایفای نقش کرده‌اند.
اما «سرخپوست» هم این هفته با فروش یک میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان در ۱۲۱ سالن سینما بالاتر از فیلم «ما همه با هم هستیم» در رده دوم پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.
فیلم سینمایی «سرخپوست» در مجموع ۳ هفته نمایش در ۱۲۱ سالن سینما نیز فروشی معادل ۵ میلیارد و ۹۳۸ میلیون تومان داشته است.
در این فیلم نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، مانی حقیقی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی و آتیلا پسیانی ایفای نقش می‌کنند.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «سرخپوست» آمده است: سال ۱۳۴۷، یک زندان قدیمی در جنوب ایران به دلیل مجاورت با فرودگاهِ در حال توسعه شهر در حال تخلیه است. سرگرد نعمت جاهد، رئیس زندان به همراه مامورانش در حال انتقال زندانیان به زندان جدیدند…
اما فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» هر‌چه گذشت از هفته ابتدای خود کمتر فروخت؛ حالا در سومین هفته یک میلیارد و ۵۹۷ میلیون تومان فروخته است تا در رده سوم پرفروش‌های هفته قرار گیرد.
این فیلم در مجموع با اکران در ۱۴۷ سالن سینما ۶ میلیارد و ۹۸۴ میلیون تومان فروخته است.
داستان «ما همه با هم هستیم» در بستری کمدی روایت می‌شود و ماجرای سقوط یک هواپیما همراه با مسافرانی است که رازهای مختلفی دارند؛ رازهایی که قرار نیست تا ابد پنهان بمانند.
در این فیلم پربازیگر هنرمندانی چون محمدرضا گلزار، مهران مدیری، لیلا حاتمی، ویشکا آسایش، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی، سروش صحت، حسن معجونی، مهران غفوریان، نادر فلاح، سیروس گرجستانی، علی شادمان، رضا ناجی، سیاوش چراغی پور و سام نوری ایفای نقش می‌کنند.
فیلم سینمایی «زهر مار» نیز در نخستین هفته اکران، فروشی ۸۲۲ میلیون تومانی را تجربه کرده است که هر چند در نگاه اول فروش خوبی به نظر می‌رسد اما در مقایسه با آثار طنز به نظر کمتر از حد انتظار است. این فیلم که نخستین تجربه کارگردانی سیدجواد رضویان است این هفته با نمایش در ۱۱۹ سالن سینما در رده پنجم پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.
«زهر مار» روایت مردی به نام رضا است که امروز به عنوان یک فرد ارزشی شناخته می‌شود، گذشته‌ای دارد که او را رها نمی‌کند و همین گذشته برای او ایجاد دردسر می‌کند...
سیامک انصاری، شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، سیامک صفری، نسیم ادبی، برزو ارجمند، علی استادی، رضا رویگری، حسین‌ محب‌اهری و سیامک ادیب در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.
فیلم سینمایی «دختر شیطان» که از همان ابتدا انتظارات را در گیشه برآورده نکرد همچنان خوب نمی‌فروشد و حالا بعد از سه هفته نمایش تنها ۶۷۷ میلیون تومان فروخته است.
«دختر شیطان» این هفته با نمایش در ۸۷ سالن سینما فروشی بهتر از ۱۳۲ میلیون تومان نداشته است تا در رده هشتم پرفروش‌های هفته قرار گیرد.
در این فیلم هنرمندان ایرانی و خارجی چون حمید فرخ‌نژاد، ایشا گوپتا، جکی شروف، گلشن گروور، سیمران میشکروتی، محمدرضا شریفی‌نیا و فردین حفیظی ایفای نقش می‌کنند.
دختر شیطان داستان یکی از بچه‌های ابلیس است که نمی‌خواهد راه پدرش را ادامه دهد. خداوند برای پذیرش توبه‌اش شرط می‌گذارد تا او به پاک‌ترین آدم زمین سجده کند. دختر شیطان وارد زمین می‌شود و به‌دنبال یک آدم بی‌گناه می‌گردد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام