EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 27 آبان 1398   Monday 18 November 2019

سرمقاله

تصمیمات با روش شوک‏درمانی‏

محمدعلی وکیلی

سرمربی ترک تبار تراکتور محدودیت‌های جالبی برای ستاره‌های تیمش در نظر گرفته. او که خودش صفحه اینستاگرامش را بسته، از بازیکنانش نیز خواسته این کار را انجام دهند!
به گزارش ورزش‌ سه، مصطفی دنیزلی جزو مربیانی است که همواره به نظم و انضباط در تیم‌هایش اهمیت داده است. او که سوابق زیادی در فوتبال دارد، در دوران حضور در پاس تهران و پرسپولیس هم نیز مربی با دیسیپلینی نشان داد و اگرچه با شاگردانش رفیق بود، اما همواره در کار خود جدیت خاصی داشته و دارد. این مربی ترک تبار حالا در تراکتور نیز با همین شیوه کارش را شروع کرده و قصد دارد نظم را جاری کند.
دنیزلی از روز اول حضور در تراکتور سعی کرده همه مسائل مربوط به بازیکنانش را زیر نظر بگیرد و در حالی که رابطه صمیمی‌اش با بازیکنان را افزایش داده، محدودیت‌هایی نیز تعیین کرده است. او رژیم غذایی برای بازیکنان تعیین کرده و در اردوی ترکیه نیز بهتر می‌تواند این موضوع را به بازیکنان تحمیل کند. از آنجا‌ که مربیان خارجی معمولا با صرف نوشابه توسط بازیکنان‌شان مشکل دارند، احتمالا این مسئله در تراکتور نیز بیشتر رعایت شود. یکی دیگر از محدودیت‌ها که خیلی ربطی به درون زمین مسابقه هم ندارد، درباره استفاده از فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام است. دنیزلی از شاگردانش خواسته فعالیت خود در فضای مجازی را محدود کنند تا حواس‌شان به فوتبال باشد و حواشی به سراغ آنها نیاید.
این مربی ترک تبار با رسانه‌ای کردن محدودیت استفاده از اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی به طور مستقیم به بازیکنانش در این خصوص هشدار داده است. دنیزلی گفته: «فعالیت بازیکنان در شبکه‌های مجازی را نمی‌پسندم، اما در دنیا جوانان با تکنولوژی زندگی می‌کنند و باتوجه به جوان بودن بازیکنان، آنان نیز هر‌از‌گاهی در این فضا فعالیت دارند، اما در حد ممکن فعالیت‌شان را باید به حداقل برسانند؛ به طوری که بخش بزرگی از زندگی را در شبکه‌های اجتماعی سپری نکرده و ذهن‌شان را آسوده کنند.»
دنیزلی اگرچه از بازیکنان به طور مستقیم نخواسته صفحات مجازی خود را ببندند اما با این جملات علاقه‌اش به این کار را نشان داده است: «بازیکنان باید بی‌خیال اتفاقات فضای مجازی شوند، ما فقط باید تلاش کرده و کاری به حرف‌ها و موضوعات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشیم».
شاید جالب باشد که بدانید دنیزلی خودش هم صفحه اینستاگرامش را بسته و می‌گوید فقط از واتس‌اپ برای رد و بدل کردن پیام‌ها استفاده می‌کند: «زمانی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را امتحان کردم و صدها هزار نفر صفحه من را تعقیب کردند که مشاور من توصیه کرد که این صفحه را ببندم. اکنون تنها در واتس‌اپ برای انتقال پیام فعال هستم و از تلفن هم برای صحبت کردن استفاده می‌کنم. البته شنیده‌ام حساب‌های کاربری جعلی با نام من در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده که ربطی به من ندارد».
سرمربی ترک تبار تراکتور در پاسخ به این پرسش که آیا منظورش از این صحبت چنین است که بازیکنان صفحات خود را ببندند، توضیح داد: «منظورم این نبوده که بازیکنان به طور کامل از فضای مجازی دور شوند، اما بخش بزرگی از زندگی روزمره را در شبکه‌های اجتماعی سپری نکنند‌ چرا که تاثیر منفی دارد».
به نظر می‌رسد دنیزلی قصد دارد همه امور مربوط به بازیکنانش را زیر نظر بگیرد تا با شرایط خوب و ایده آل تیم خود را راهی لیگ برتر کند. بی‌تردید هرچه زمان بگذرد بازیکنان تراکتور نیز با خصوصیات اخلاقی دنیزلی بیشتر آشنا می‌شوند و این موضوع باعث ایجاد هماهنگی بیشتر میان آنها می‌شود. شاید اردوی تراکتور در ترکیه برای تحقق این آشنایی زمان بسیار مناسبی باشد. اردویی که به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام