EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 27 آبان 1398   Monday 18 November 2019

سرمقاله

تصمیمات با روش شوک‏درمانی‏

محمدعلی وکیلی

نشریه فارن پالسی آمریکا به نقل از چند منبع آگاه نوشت: انگلیس و فرانسه در تصمیمی که یک پیروزی بزرگ برای تیم امنیت ملی دولت دونالد ترامپ محسوب می‌شود قبول کرده‌اند نیروهای بیشتر به سوریه اعزام کنند تا آمریکا بتواند نیروهایش را از این کشور خارج سازد.
به گزارش ایسنا، یک مقام وابسته به دولت آمریکا به فارن پالسی تاکید کرد: بریتانیا و فرانسه به عنوان تنها هم‌پیمانان آمریکا که نیروهای زمینی در سوریه دارند متعهد به افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نیروهای‌شان در سوریه خواهند بود. همچنین طبق این گزارش، کشورهای دیگر هم ممکن است تعداد کمی نیرو را به سوریه اعزام کنند اما در ازای آن آمریکا باید هزینه‌هایش را پرداخت کند. در این گزارش چارچوب زمانی برای استقرار این نیروها و تعداد دقیق سربازان در نظر گرفته شده مشخص نشده است.
مقام مذکور اظهار کرد: در مجموع ما در تلاش‌هایمان برای متقاعد کردن هم‌پیمانان آمریکا به منظور اختصاص دادن منابع بیشتر به جنگ جاری علیه گروه تروریستی داعش در سوریه سرخورده شده‌ایم. به گفته یک منبع آگاه دیگر، علاوه بر بریتانیا و فرانسه، ایتالیا نیز در آستانه تصمیم‌گیری اعزام یا عدم اعزام نیروهای بیشتر به سوریه قرار دارد و چند کشور حوزه بالکان و بالتیک هم با اطمینان تقریبی قرار است تعداد کمی از سربازان‌شان را بفرستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام