EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

معمولاً خودروهای مسابقه‌ای و نمادین پورشه در بازار روزمره دیده نمی‌شوند اما میلیونرهایی که به دنبال خرید یک خودروی مسابقه‌ای برای رسیدن به آرزوی خود هستند می‌توانند این پورشه 962 مدل 1984 را خریداری کنند.
این خودرو برای کلاس مسابقات گرند تورینگ ایمسا ساخته شده و نمونه‌ حاضر در تصاویر شماره شاسی 962102 دارد که تنها یکی از 16 دستگاه ساخته شده با توجه به استانداردهای این مسابقات است. 75 خودروی مسابقه‌ای دیگر نیز برای سایر مسابقات ساخته شده‌اند.
گفته می‌شود اولین حضور این خودرو به فصل 1984 مسابقات و با رانندگی باب آکین بازمی‌گردد. این خودرو در اولین فصل حضور خود در مسابقات دو مقام ششمی به دست آورده اما درخشش آن به سال 1985 مربوط می‌شود که رتبه چهارم کلی را در مسابقات 24 ساعته دیتونا به دست آورد و در مسابقات سبرینگ 12 ساعته نیز از پول پوزیشن کار خود را شروع کرد. متاسفانه این خودرو پس از تصادف با خودرویی دیگر در مسابقه 500KM نتوانست به رقابت خود ادامه دهد. در ادامه شرکت پنسک ریسینگ این خودرو را خریده و آن را تعمیر کرد و به شرایط قبلی بازگرداند. این خودرو تا سال 2005 در کلکسیون شخصی راجر پنسک حضور داشت و پس از آن به جیم تورس فروخته شد و یک بازسازی کامل روی آن صورت گرفت. دو سال بعد شرکت گانر ریسینگ خودرو را خریداری کرده و در سال 2009 آن را به مسابقات رولکس برد.
از آن سال تاکنون خودروی مورد بحث در برخی رویدادهای مسابقه‌ای همچون رولکس مونتری 2018، موتور کلاب 2017 و… شرکت کرده است.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام