EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

سخنگوی دولت گفت: امیدوارم بتوانیم امور تامین اجتماعی را به‌گونه‌ای دنبال کنیم که ایرانیان زندگی با ریسک کمتری داشته باشند.
به گزارش ایلنا، علی ربیعی در نشست خود با اصحاب رسانه گفت: در هفته تامین اجتماعی قرار داریم، امیدوارم ما بتوانیم امور تامین اجتماعی را به‌گونه‌ای دنبال کنیم که ایرانیان زندگی با ریسک کمتری داشته باشند.
وی ادامه داد: برای ذی‌نفعان بهزیستی افزایش ۱۰۰۰ میلیاردی را داریم. هفته بهزیستی نیز در حال آغاز است. ما در ایران بر اثر فقدان سیاست‌های رسیدگی به سالمندان در آینده نه چندان دور با پدیده سالمند تنها مواجه خواهیم شد که لازم است به این موضوع نیز رسیدگی شود.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های مهمی که در اصلاح ساختار بودجه دنبال می‌شود، اصلاح ساختار نظام مالیاتی و تامین اجتماعی است. باید از افراد برخوردار دریافتی‌های منصفانه داشته باشیم تا به نیازمندان رسیدگی بهتری صورت بگیرد.
ربیعی درباره اینکه قاضی پرنده نجفی گفته است برخی از دستگاه‌های اجرایی در این پرونده دخالت دارند، شما این موضوع را تایید و یا تکذیب می‌کنید، گفت: ما به تفکیک قوا معتقدیم و در اینکه دولت در امر قضا دخالتی نداشته باشد، اعتقاد داریم.
وی تاکید کرد: اگر دستگاه اجرایی خاصی است اعلام کنند، من این را تکذیب می‌کنم‌ زیرا حقوق انسان‌ها مطرح است، هم مقتوله و هم آقای نجفی انسان هستند، بهترین کار این است که بگذاریم دستگاه قضا کارش را انجام دهد.
ربیعی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حذف سه دهک از دریافت یارانه‌ها از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: ابتدا یک نکته را بگویم روز گذشته گفتند یارانه نان حذف شده است، به هیچ عنوان این اتفاق نیفتاده است و یارانه نان حذف نخواهد شد، آنچه اتفاق افتاد برای آردهای صنعتی بود که اتفاقا به آرد نان تعلق خواهد گرفت.
ربیعی ادامه داد: درخصوص حذف سه دهک از دریافت یارانه‌ها باید بگویم به طور سنتی هر اندازه مقدور باشد انجام می‌دهم.
سخنگوی دولت تاکید کرد: سال ۹۴ و ۹۵ پنج میلیون از سه دهک حذف کردیم، برنامه جدیدی نیست و همان قبلی است. اما باید تاکید کنم که این اتفاق افتاده است.
سخنگوی دولت درباره اوقات فراغت و برنامه‌های دولت نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش چندین برنامه را برای اوقات فراغت در نظر گرفته است. صداوسیما نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته است اما به طور کلی سیاستگذاری دقیقی برای اوقات فراغت نکرده‌ایم. واقعا شهرهای فاقد سینما و تئاتر و ورزشگاه زندگی شبانه ندارند. ما نیازمند سیاستگذاری برای زندگی شبانه هستیم. زندگی شبانه واقعیتی است که باید به طور سالم دنبال شود.
وی ادامه داد: سامانه سیاسی ما بر اساس نهادهای میانجی به طور کلی ضعیف است و ارتباطی با دولت‌ها ندارد. یکی از اهداف ما در دولت گسترش این نهادها بود و موفق بودیم. خیریه‌هایی که در این دولت افزایش پیدا کرده، به اندازه کل خیریه‌هایی است که در گذشته شکل گرفته است. ما آیین‌نامه‌ها را اصلاح کردیم. جامعه اگر می‌خواهد با ثبات بماند باید با نهادهای میانجی ارتباط داشته باشیم.
ربیعی درباره تبادل جیسون رضائیان و ارتباط آن با ساخت سریالی در‌‌این‌باره گفت: قصد ورود به این موضوع را ندارم. آقای واعضی هم موضعی گرفتند. یک سریال را در حد یک سریال باید بررسی کرد. البته در ژانرهای اطلاعاتی باید خوانش با اصل موضوع هماهنگی داشته باشد.
سخنگوی دولت یادآور شد:‌ یک بار آقای روستایی و ساداتیان را دیدم که ناراحت بودند. فیلم‌شان را به خاطر تعبیری که از زحمت‌کشان نیروی انتظامی داشتند باید تغییر دهند. اصلا از این موضوع عبور کنیم. تمایل ندارم بیشتر دراین‌باره صحبت شود. اما این را بگویم زمانی که بحث زندانیان در مکاتبات برجام مطرح می‌شود اصلا رضائیان دستگیر نشده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام