سرمقاله

ایران ـ آمریکا؛ تغییر در سطح منازعه

جلال خوش چهره

مدیرعامل بیمه تجارت‏نو با اشاره به حق بیمه تولیدی ۴۴ هزار میلیارد تومانی سال ٩٧ در صنعت بیمه گفت: ٧٠ درصد این رقم را شبکه فروش و نمایندگان فروخته‌اند.
نیما نوراللهی در نخستین همایش سراسری شبکه فروش بیمه تجارت‌نو  گفت: امروز نزدیک به ٧٠ هزار نفر در شبکه فروش صنعت بیمه فعال هستند که ٧٠ درصد حق بیمه تولیدی سال گذشته را تولید کرده‏اند.
وی افزود: در سال ٩٧ حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید شده که اگر متوسط کارمزد هر نماینده را ١٠ درصد بدانیم، سهم سرانه هر نماینده حدود ۴ میلیون تومان می‌شود.
مدیرعامل بیمه تجارت‏نو خاطرنشان کرد: زمانی که رقم کارمزد سرانه هر نماینده را با توجه به هزینه‌های جاری و حقوق و دستمزد مقایسه می‌کنیم، سرانه درآمدی هر نماینده بسیار ناچیز است.
نوراللهی گفت: سال ٩۶ سرانه کارمزد هر نماینده در بیمه تجارت‏نو یک میلیون و ۵٠٠ هزار تومان بود که این رقم در سال قبل به ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان رسیده است.
وی دلیل عمده این موضوع را نوپا بودن بیمه تجارت‏نو عنوان کرد و اظهار کرد: قاعده ٢٠-٨٠ در صنعت بیمه و شبکه فروش آن نیز وجود دارد و ١۴ تا ١۵ هزار نماینده فروش بیمه ٨٠ درصد حق بیمه تولیدی ۴۴ هزار میلیارد تومانی را تولید می‌کنند.
مدیرعامل بیمه تجارت‏نو ادامه داد: نماینده‌ای که شناخت درستی از فعالیت خود نداشته باشد، موفق نخواهد بود.
نوراللهی شناخت را به سه دسته شناخت فردی(دانش و شخصیت)، شناخت سازمانی(ابعاد و ساختار و سیاست‌ها و استراتژی‌ها) و شناخت محیطی‏(‏شناخت از رقبا و بیمه‌گذاران) تقسیم کرد و افزود: فروش بیمه کار بسیار سختی است و بدون شناخت امکان موفقیت وجود ندارد.
وی وظیفه شرکت را برای حمایت از فروش تعیین استراتژی‌ها عنوان کرد و اظهار کرد: سود بیمه‌گری سال به سال در حال کاهش است و بیشتر سودی که شرکت‌های بیمه می‌گیرند از سود عملیاتی و سود حاصل از سرمایه‌گذاری است.
نوراللهی ضریب سود بیمه‌گری بیمه تجارت‏نو در سال گذشته را ٢۵ درصد اعلام کرد و اظهار کرد: در حالی که سود ضریب خسارت و سود بیمه‌گری رشته زندگی ثابت است اما ضریب خسارت در رشته‌های غیرزندگی و اموال در حال افزایش و سود بیمه‏گری آن در حال کاهش است.
وی رشته کشتی را از جمله رشته‌های خوب در صنعت بیمه برشمرد و در عین حال اعلام کرد که بیمه مرکزی به کلوپ P&I کیش هم مجوز صدور بیمه کشتی داده است.
نوراللهی اظهار کرد: ضریب خسارت رشته درمان بسیار بالاست اما با توافقی که در سندیکای بیمه‌گران شد، با بیمارستان‌ها به طور مستقیم قرارداد بسته می‌شود که به کنترل هزینه‌ها منجر شده و ضریب خسارت در رشته درمان در حال کاهش و سود بیمه‌گری در حال افزایش است. مدیرعامل بیمه تجارت‏نو همچنین استراتژی فروش این شرکت در سال جاری را تمرکز بر فروش بیمه‌های باربری، آتش‌سوزی و عمر و سرمایه‌گذاری عنوان کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام