EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 06 بهمن 1398   Sunday 26 January 2020

سرمقاله

ترومای سکوت اجتماعی

علیرضا صدقی

شهرکرد «ابتکار»: سرپرست و کارکنانِ شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک با نماینده‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهرکرد دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام طی سخنانی گفت : با توجه به شرایط دشوار اقتصادی ، امروز روز جهاد است و اقتضای حرکت جهادی ، آن است که مجاهدوار خدمت کرده و مسایل را تا کسب نتیجه‌ مطلوب پیگیری کنید.
نماینده‌ ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه‌ شهرکرد با اشاره به مزایای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی ، افزود: باید سرمایه‌گذاران و همچنین دستگاه‌های دولتی را از این مزایا آگاه کرد تا از عدم نیاز به دریافت برخی مجوزات مطلع باشند.وی اظهار داشت : روابط درون‌دستگاهی را تقویت و همگام با طرح مشکلات، توجیهات لازم را ارایه کنید. در همین راستا می‌توان - به شرط آن‌که راهکارهای عملی نیز در آن پیش‌بینی شود - تفاهم‌نامه‌های همکاری با دیگر دستگاه‌های دولتی منعقد کرد. در چنین صورتی می‌توان در ارایه‌ خدمت به مردم موفق بود.حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام خاطرنشان کرد: امروز علیرغمِ فقر فرهنگی، کارشکنی‌ و تنگ‌نظری‌ها ، فضای کشور برای کمک به سرمایه‌گذاری ، فضای خوبی است. برای تثبیت و ارتقای کیفیت این فضا، باید از پشتوانه‌های لازم بهره‌گرفت .
وی ادامه داد: مهم‌ترین پشتوانه برای این فضا ، رهبری معظم انقلاب است. چرا که معظم‌له با تمام وجود ، به طور مرتب مسایل را دنبال می‌کنند و تذکر می‌دهند. این تذکرات همواره موضوعات را متحرک نگه می‌دارد و راه را برای مطالبه‌گری باز می‌کند. بنابراین می‌توانید با تمسک به اوامر مقام معظم رهبری ، مطالبات موثر را پیگیری کنید.امام جمعه‌ شهرکرد با اشاره به پتانسیل موجود در استان چهارمحال و بختیاری ، گفت: این استان به نوبه‌ خود، دارای ظرفیت‌های فراوانی در زمینه های منابع انسانی و خدادادی است. لیکن باید با دلسوزی و جدیت پیگیر رفع موانع تولید با استفاده از این ظرفیت‌ها بود.
نماینده‌ ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تعاریف را همگان می‌دانند. همواره واقعیات را منعکس کنید و در مکاتبات ، مشکلات را نیز منتقل کنید البته بیان فعالیت‌ها در کنار نارسایی‌ها ضروری است ، اما سعی کنید بر بایدها و ناشده‌ها تمرکز شود تا بلکه با پیگیری و جدیت از طریق مسوولین ملی و استانی به نتایج مطلوب برسید.
وی تصریح کرد: متاسفانه به علت پیچیدگی‌هایی که در مسیر رونق تولید قرار دارد، رغبت به سرمایه‌گذاری در استان پایین است. آن‌چه به عنوان مشکلات فراروی صنعت مطرح شد ، تحلیل و دغدغه ی بنده هم بود. نباید در برابر این مسایل بی‌تفاوت بود بلکه می‌بایست به طور خستگی‌ناپذیر تلاش خود را برای رفع موانع تولید مضاعف کنید.
در آغاز این دیدار حمیدرضا فلاح ؛ سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری طی سخنانی گزارشی از وضعیت موجود در صنایع کوچک، شهرک‌ها و نواحی صنعتی و همچنین مشکلات و موانع فراروی سرمایه‌گذاری در این استان ارایه کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام