سرمقاله

چالش پیوستگی

رضا دهکی

اصفهان -راعی : شهردار اصفهان گفت: تاثیرات طرح های منطقه 15 شهر اصفهان برای همه شهر خواهد بود که در همین زمینه فاز اول پروژه هایی همچون نمایشگاه بزرگ شهر اصفهان بعد از سال ها در این دوره به ثمر خواهد نشست.
قدرت اله نوروزی در دیدار با معتمدان منطقه 15 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه منطقه خوراسگان با وجود الحاق به شهر اصفهان در قالب منطقه 15 هنوز امکان استفاده از توان معتمدان محلی را دارد، اظهار کرد: معتمدان با پیگیری خود مدیران را ملزم به پاسخگویی و عمل به وعده ها می کنند.
وی ادامه داد: بعد از الحاق مردم منطقه 15 خواستار استفاده از ظرفیت ها و امکانات شهر اصفهان بودند و یکی از این امکانات اجرایی شدن رینگ چهارم ترافیکی شهر بود که این پروژه در راستای بهره مندی مردم از مزایای این طرح، به عنوان یک پروژه ملی آغاز شد.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه رینگ چهارم نه تنها برای مردم اصفهان بلکه برای مردم کرمان، زاهدان و بندرعباس نیز مزیت هایی دارد، گفت: با وجود اینکه صورت جلسات اجرای این طرح در گذشته نوشته شده بود اما جسارت اجرای آن وجود نداشت و اکنون برای جلوگیری از ضرر مردم خوراسگان و دیگر مناطق، این طرح اجرایی شده است.وی ادامه داد: آزادسازی یکی از فرآیندهای دشوار بر سر راه اجرای این پروژه است اما قطعا ما این کار را با تحمیل اجبار به مردم انجام نمی‌دهیم بلکه قصد تبدیل زمین های بر سر راه طرح به سرمایه ای برای همه مردم شهر را داریم. در همین زمینه ابتدا توافق انجام خواهد شد و بعد زمین را خریداری و آزادسازی را آغاز می کنیم.
نوروزی با بیان اینکه مجموعه پل ها و تقاطع نصف جهان 18 ماهه اجرا خواهد شد، گفت: این طرح با ویژگی های فنی و تاثیرات ترافیکی که دارد، تحول بزرگی در شرق شهر اصفهان ایجاد می کند.
وی ادامه داد: ما برای آزادسازی مسیر 7 کیلومتری کارخانه قند تا بزرگراه شهید اردستانی، پیشنهاد تشکیل یک کمیته مردمی را ارائه داده ایم.
شهردار اصفهان افزود: شهرداری اگر نتواند از طریق گفت و گو با مالکان آزادسازی زمین ها را انجام دهد، از ظرفیت های قانونی کمیسیون ماده 8 و 9 استفاده می کند. البته ما در این راه اعتقاد داریم باید حقوق شهروندی رعایت شود تا حقی از مردم ضایع نشود. حمایت از منفعت عمومی به معنای قربانی کردن منفعت خصوصی نیست، بلکه در راستای احقاق حق خصوصی می‌توان منفعت عمومی را محقق کرد.وی با اشاره به بودجه 80 میلیارد تومانی منطقه 15 شهر اصفهان و هزینه 400 میلیارد تومانی برای اجرای طرح ها در این محدوده، اظهار کرد: تاثیرات طرح های منطقه 15 برای همه شهر خواهد بود. به طور مثال در این منطقه سوله های میادین میوه و تره بار و پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، در حال ساخت است.
نوروزی بیان کرد: فاز اول پروژه نمایشگاه اصفهان که قرار بود 20 سال پیش ساخته شود، در این دوره در نزدیکی منطقه 15 به نتیجه رسیده است. پروژه سالن اجلاس سران نیز در حال ساخت است که پیشرفت خوبی تاکنون داشته و قرار است 300 میلیارد تومان، برای آن هزینه شود.
وی ادامه داد: در سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به اصفهان و بازدید از این طرح قرار شد افتتاحیه سالن مرکز همایش های بین المللی، همزمان با برگزاری یک اجلاس جهانی در اصفهان باشد.
شهردار اصفهان تصریح کرد: پروژه های بزرگ شهر اصفهان باید با کمک استانداری انجام شود البته معاون عمرانی استاندار اصفهان برای اجرای طرح ها همکاری های خوبی با ما داشته است.وی افزود: هرچه دروازه‌های ورودی شرق آبادتر شود همه شهر منتفع خواهد شد. به دنبال حل مسائل خوراسگان هستیم و برای آن باید نسخه خاص این منطقه را پیچید که خوشبختانه مردم و معتمدان منطقه ۱۵ افرادی مطالبه‌گر و پیگیر هستند.
نوروزی اظهار کرد: امسال بودجه شهرداری اصفهان با 37 درصد افزایش به 4100 میلیارد تومان رسید که تاکنون 1600 میلیارد تومان آن محقق شده و خوش بین هستیم تا پایان سال تمام بودجه را محقق کنیم.وی بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی حقوق معوقه نداریم و شهرداری اصفهان به هیچ کس بدهی ندارد و بیشتر مطالبات را پرداخت کرده است، البته در حال حاضر به سازندگان پل ها بدهکاریم اما بدهی‌ ها چندان نیست.
شهردار اصفهان تصریح کرد: با روحیه مردم خوراسگان آشنا هستم و معتقدم تکریم آنها بخش مهمی از کارها است و اگر پل‌های زیادی بسازیم، اما برای تکریم و احترام مردم اهمیتی قائل نباشیم، اقدامات انجام شده هیچ سودی نخواهد داشت.
نوروزی افزود: هیچ کس در شهرداری حق ندارد با خشونت با مردم سخن بگوید زیرا این موضوع نقض حقوق شهروندی است. اعتقاد به اینکه حق با مردم است و منفعت باید متوجه مردم باشد یک اصل پذیرفته شده است و از معتمدان منطقه 15 می خواهیم نقدهای خود را آزادانه بیان کنند و اطمینان داشته باشند که ما می شنویم و تا حد امکان برای تحقق آن ها تلاش می‌کنیم، زیرا معتقدیم مردم این منطقه استحقاق بیشترین و بهترین خدمات را دارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام