سرمقاله

چالش پیوستگی

رضا دهکی

فرزاد نژاد بهادری رییس محیط زیست و صادق پور رییس بهداشت صنعتی اداره ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران به همراه نادری رییس HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بازدید کردند.
این گروه در نخستین اقدام با حضور در کارخانه بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان ضمن بازدید از فرآیند فرآورش نفت در این مجتمع صنعتی ، مسائل بهداشتی - درمانی - ایمنی و محیط زیستی این کارخانه را از نزدیک مشاهده و بررسی و سپس با حضور در دفتر مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و دیدار با اعضای هیئت مدیره به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات حوزه HSE پرداختند .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در این جلسه طی سخنانی گفت : 5 سد و رودخانه پرآب و دایمی و دریاچه در حوزه ی عملیاتی این شرکت وجود دارد که اغلب خطوط لوله جریانی و انتقالی در تلاقی با این حوزه های آبریز هستند و همین امر بر حساسیت توجه به اصول مراقبتی و بازرسی های فنی از تاسیسات بمنظور جلوگیری از حوادث احتمالی می افزاید .
قباد ناصری با اشاره به رعایت کلیه ی مقررات ایمنی در عملیات‌ها و اقدامات برنامه ریزی شده یا خارج از برنامه گفت: با رعایت مقررات ایمنی طی 3 سال گذشته هیچگونه حادثه جدی منجر به جراحت در میان نیروی انسانی نداشته ایم .
وی خاطر نشان کرد : با همت کلیه ی پرسنل زحمت کش و با همدلی و همکاری همه ی بخش های شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان توانسته ایم ضمن دست یابی به تولید تعهد شده ، در زمینه ایمنی هم شاهد موفقیت وسرآمدی باشیم .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با عنوان اینکه این شرکت در حوزه HSE با تنگناهایی مواجه است افزود : نبود خودروهای مناسب اطفای آتش و نیروی انسانی در واحدهای عملیاتی و اقماری موجب شده تا فشار کار بر نیروی انسانی تنها ایستگاه آتش نشانی و امدادی واقع در ستاد این شرکت بسیار زیاد باشد و موجب تحلیل رفتن و فرسودگی نیروی انسانی موجود شده است .
فرزاد نژاد بهادری رئیس محیط زیست HSE شرکت ملی نفت ایران نیز طی سخنانی گفت : در بازدید از نقاط مختلف این شرکت متوجه اهمیت بخشی به الزامات ایمنی و محیط زیستی نهادینه شده در فرآیندهای اداری و عملیاتی شده و این امر قابل تحسین و ستایش است .
روسای مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ادامه با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره ) صنعت نفت مسجدسلیمان در بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان ، فرآیند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این بیمارستان به کارکنان صنعت نفت را بررسی کردند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام