سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

به گزارش اداره‏کل روابط‏عمومی و امور بین‏الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در مجمع سالیانه بیمه مرکزی سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: برای توسعه صنعت بیمه ارتقای نقش نهادهای تخصصی و صنفی از قبیل سندیکای بیمه‏گران، انجمن‏های صنفی فعالان صنعت بیمه و نهادهای حرفه‌ای ذی‏ربط در دستور کار نهاد ناظر قرار گرفته است.
رئیس کل بیمه مرکزی از پایان یافتن پیگیری رفع ایرادات شورای نگهبان در خصوص لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در دولت و مجلس خبر داد و گفت: دولت با تامین بار مالی این لایحه موافقت کرده و به شرکت‏‏‏های بیمه، مجوزهای کافی برای پوشش گروهی حوادث طبیعی اعطا کرده است.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با وجود فاصله ضریب نفوذ بیمه کشور با استانداردهای جهانی، ایران در این شاخص رتبه اول منطقه را در اختیار دارد.
رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه سخنان خود از ضریب خسارت ۸۹ درصدی در صنعت بیمه کشور یاد کرد و گفت: برای حفظ توانگری شرکت‌ها و افزایش میزان رضایتمندی بیمه‌گذاران این میزان خسارت بیمه در کشور قابل قبول نیست و باید به گونه‏ای عمل کرد که این آمار به ۷۵ درصد برسد.
رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود از ارائه پوشش‌های ۴۴۰ میلیارد دلاری توسط شرکت‌های بیمه خبر داد و گفت: این میزان تعهد در صنعت بیمه کار بی‌نظیری است و قطعا اگر تحریم‌ها نبود دنبال گسترش بیمه‌های اتکایی در کشور بودیم.
رئیس کل بیمه مرکزی تدوین آیین‏نامه نمایندگی فروش بیمه‏های زندگی را گامی بلند در راستای افزایش پرتفوی صنعت بیمه ارزیابی کرد و گفت: مکمل آیین‏نامه کارمزد نمایندگی و دلال رسمی بیمه، مکمل آیین‏نامه قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی،  اعمال سی درصد تخفیف در حق بیمه وسایل نقلیه کشاورزی و آیین‏نامه‏های کاربردی دیگر هر یک می‏توانند ضریب نفوذ بیمه و به تبع آن افزایش سطح رفاه و امنیت در جامعه را به دنبال داشته باشند.
 وی از طرح‌های جدید بیمه نیز به‏عنوان زمینه‏ساز توسعه صنعت بیمه در کشور یاد کرد و گفت: تنوع محصولات بیمه‌ای در همگانی‏سازی این صنعت نقش مهمی دارد و در همین راستا بیمه مرکزی با طرح‏هایی نظیر بیمه مسئولیت مدنی حرفه‏ای مدیران بانک در قبال اشخاص ثالث، بیمه بیکاری و بیمه تامین و تادیه شهریه دانشجویی موافقت کرده است.
دکتر غلامرضا سلیمانی از صدور موافقت اصولی تاسیس شرکت بیمه زندگی باران خبر داد و گفت: تقاضای تاسیس شرکت بیمه های اتکایی سامان و شرکت اتکایی آتیه در دست بررسی است.
وی اضافه کرد: در همین راستا پروانه فعالیت دفاتر ارتباطی کارگزاران گروه چلنج انگلستان و همچنین شرکت بیمه آلیانز آلمان نیز صادر شده است.
غلامرضا سلیمانی از روند فرهنگ‏سازی در صنعت بیمه به عنوان یکی از مهم‏ترین مولفه‏های همگانی‏سازی صنعت بیمه در کشور و افزایش ضریب نفوذ آن یاد کرد و گفت: گنجاندن بیش از ۸۶ مطلب متنوع بیمه در کتاب‌های درسی و آشنا کردن هرساله  پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‏آموز مقطع متوسطه با مزایای بیمه از مهم‏ترین اقدامات آینده‏نگرانه در کشور به حساب می‏آید.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود از متناسب‏سازی حقوق بازنشستگان بیمه مرکزی در اجرای مقررات مربوط و مصوبات مجمع بیمه مرکزی خبر داد و گفت: اصلاح ساختار سازمانی بیمه مرکزی در راستای تقویت نقش نظارتی و انطباق با موازین حاکمیت شرکتی نیز به نتیجه دلخواه رسیده است.
رئیس شورای عالی بیمه در پایان از اعضای مجمع عمومی، درخواست کرد با مواردی نظیر اصلاح آیین‏نامه سرمایه گذاری بیمه مرکزی در انطباق با مقررات جدید سرمایه‏گذاری موسسات بیمه و افزایش سرمایه بیمه مرکزی از محل ذخیره تسعیر ارز و تجدید ارزیابی دارایی‏ها موافقت کنند.
گفتنی است در ادامه این مجمع، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس مجمع بیمه مرکزی با مثبت خواندن از نظارت صورت گرفته توسط بیمه مرکزی بر فعالیت‏های بیمه‏ای کشور از تلاش‏های نهاد ناظر برای توسعه صنعت بیمه در کشور تقدیر کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام