سرمقاله

جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

محمد یوسفی آرامش

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی از فعالیت ۵۰ هزار فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک در کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، رضا الفت‌نسب در نشست تخصصی بررسی چالش‌ها و فرصت‌های نوین کسب و کار در زیست بوم کارآفرینی استان کرمانشاه که با حضور مدیران شرکت‌های استارآپی برگزار شد با اشاره به وجود ۶۲ میلیون کاربر اینترنت در کشور‌ گفت: از این تعداد ۴۷ میلیون کاربر در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. در حال حاضر متوسط تراکنش تجارت الکترونیک در کشور ۱۸۷ هزار تومان است و این درحالی است که این عدد در همین چندسال گذشته حدود ۶۰ هزار تومان بود و این رشد سریع نشان از حرکت مردم و کسب و کارها به سمت فضای مجازی دارد.
الفت‌نسب، گردش مالی تجارت الکترونیک کشور را ۲۰۸ هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر تنها در بحث تاکسی‌های آنلاین ما روزانه دو میلیون سفر داریم که گردش مالی قابل توجهی دارد. این میزان رشد استفاده از تاکسی‌های آنلاین در حالی است که تا همین چندسال پیش کمتر کسی باور داشت مردم به‌صورت اینترنتی بخواهند تاکسی بگیرند اما امروز می‌بینیم شرکت‌های تاکسی آنلاین با رونق خوبی در کسب و کار خود مواجه هستند.
وی با اشاره به فعالیت ۵۰ هزار فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک در کشور‌ گفت: متاسفانه از این تعداد تنها ۳۷۸ فروشگاه سهم استان کرمانشاه است که رقم بسیار پایینی است. همچنین از ۱۱۰۰ مجوزی که تاکنون‌ در اتحادیه برای فعالیت کسب و کارهای آنلاین صادر شده سهم این استان تنها هفت مجوز بوده است. اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در راستای تسریع در راه‌اندازی و فعالیت کسب و کارهای آنلاین فعال شده است و هر مجوزی که این اتحادیه صادر می‌کند مورد تایید اداره اماکن و سایر نهادهای نظارتی است.
وی میانگین سنی افراد شاغل در کسب و کارهای آنلاین را بین ۲۳ تا ۲۵ سال عنوان کرد و افزود: در همین راستا باید فرهنگ‌سازی و آموزش برای حرکت به سمت این نوع کسب و کارها میان قشر نوجوان و جوان از همین حالا صورت گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام