سرمقاله

بر مسند قضاوت صفر و یک

رضا دهکی

هفته گذشته گوگل کروم ۷۷ را برای سیستم‌های دسکتاپی منتشر کرد و حالا وقت آن رسیده که دستگاه‌های اندرویدی نیز بهبودهای این نسخه از مرورگر محبوب گوگل را دریافت کنند. اپ اندروید کروم طی ۷ سال گذشته از زمان انتشار اولیه دستخوش تحولات و به‌روز‌رسانی‌های زیادی شده که البته این تغییرات کمتر به بهبود تب‌های آن مربوط می‌شدند.
حالا خوشبختانه این امر قرار است تغییر کند چرا که گوگل اعلام کرده طی هفته‌های آتی کاربران اندروید قالب شبکه‌ای جدیدی را در آن مشاهده می‌کند که انتخاب تب‌ها را برایشان راحت‌تر کرده و مشاهده نسخه بند انگشتی از تب‌هایی که باز کرده‌اند را میسر خواهد کرد.
البته باز هم باید تاکید کنیم که این تغییرات صرفا مختص به کاربران اندروید هستند چرا که مشاهده این قالب شبکه‌ای از تب‌ها پیش‏تر برای دارندگان آیفون میسر شده است. در کنار این قالب گوگل روش تازه‌ای را هم برای دسته‌بندی تب‌ها در کروم ۷۷ در نظر گرفته است که به کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی امکان می‌دهد حساب تب‌های باز خود را داشته باشند و آنها را بر اساس اهمیت یا موضوع دسته‌بندی کنند.
علاوه بر این، از این پس می‌توانید با کمک ابزاری به نام تب سوئیچر که در انتهای صفحه، نمایش داده می‌شود به راحتی تب‌های موجود در یک گروه را تغییر دهید. برای آسودگی هرچه بیشتر شما هم امکان مشاهده پیش‌نمایش تب‌ها با حرکت دادن نشانگر روی آنها برایتان میسر خواهد شد.
در نهایت گوگل نوعی ابزار داخلی هلپ یا کمک را به نسخه‌های دسکتاپ و اندروید این مرورگر اضافه کرده است؛ به لطف این ابزار هر زمان که به دنبال موضوعی در کروم بگردید پاسخ به آن سوالات درون آدرس بار به نمایش درمی‌آیند و این یعنی با سرعت بیشتری می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام