EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 16 فروردین 1399   Saturday 4 April 2020

سرمقاله

کرونا و دگرگونی ارزش‌ها!

محمدعلی وکیلی

اصفهان –راعی : دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان با بیش از 20 سال تجربه آموزشی و مهارتی در حالی کمر به قطع و حذف این دانشگاه کرده اند که هیچ یک از رشته های مقطع کاردانی وکارشناسی این دانشگاه در دیگر دانشگاه ها وجود ندارد و در نوع خود منحصر به فرد است.
دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان در حالی مهرماه امسال پس از 20 سال دانشجو نمی پذیرد که پس از صرف هزینه های میلیاردی برای ساخت و ساز و توسعه دانشگاه مصوبه ای برای تعطیلی آن آمده است و این یعنی اتلاف بزرگ و هدر رفت منابع در بحرانی ترین زمان اقتصادی کشور.
علت چیست به خاطر اینکه تنها 25 درصد هزینه و درآمد این دانشگاه در جیب دانشگاه جامع علمی کاربردی می رفته و به همین دلیل تصمیم بر آن شد که دانشجویان تحت پوشش مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی در شهرهای دیگر همچون نجف آباد و هرند و علویجه و زرین شهر بروند که صددرصد هزینه ها در جیب متولیان امر برود.دانشجویان دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان که برای مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند و پس از تعطیلی این دانشگاه باعث آواره شدن آنها شده اند و به اجبار آنها را رهسپار دانشگاه های دیگر در شهرستان ها می کنند علی رغم اعتراضات بسیار اما هیچ یک از مسئولان ومتولیان امر پاسخ ندادند.
در این دانشگاه رشته های امور فرهنگی، انیمیشن، چاپ، روابط عمومی، تدوین، کمک کارگردانی، عکاسی خبری، گرافیک، موسیقی نوازندگی ساز ایرانی وکلاسیک، آواز ایرانی و عکاسی و بازیگری و مجری گری تدریس میشود.
سید محمد قلمکاریان، مدیر دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان با بیان اینکه برای نگهداشتن این دانشگاه باید یک مطالبه جدی شکل بگیرد همانگونه که در دیگر استان ها شاهد ورود جدی مسئولان به این حوزه بودیم و مانع تعطیل شدن دانشگاه فرهنگ و هنر در اصفهان شدند، افزود: این دانشگاه در 30 هزار متر مربع فضا ساخته شده است که تعطیلی آن یعنی عملا بلا استفاده ماندن این میزان امکانات و تجهیزات و فضای آموزشی در شرایطی که باید از تمامی منابع و امکانات در جهت رونق تولید استفاده برد.
وی گفت: دانشگاه فرهنگ وهنر اصفهان در سال 1379 تاسیس شد و30هزار متر مساحت دارد ورتبه اول را از لحاظ کمی وکیفی در بین دانشگاه های فرهنگ وهنر دارد وهمچنین این دانشگاه دارای 25کلاس پیشرفته که شامل کارگاه های هنری وال سی دی و5سایت پیشرفته و2نگارخانه وسالن آمفی تاتر ورستوران وزمین چمن ونمایشگاه میباشد وتاکنون بیش از 8هزار دانش آموخته در رشته های هنری فرهنگی وروابط عمومی وعکاسی و گرافیک و... از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
وی بیان داشت: تعطیلی دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان یعنی عملا بیکاری تعداد زیادی نیرو و پرسنل آنهم در زمانی که شاهد موج شدید بیکاری هستیم.مدیر دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان گفت: از مهرماه امسال شاهد پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی نخواهیم بود.
قلمکاریان که دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی نیز هست، ادامه داد: این جشنواره آبان امسال در بخش کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.
وی گفت: هنرمندان تصویرگر می‌توانند تصویر آثار خود را تا۳۰ مهر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره ملی تصویر گری رضوی افزود: کارگاه پایانی و رقابتی و اختتامیه این رویداد به ترتیب روزهای ۲۲ و ۲۳ و ۱۴ آبان امسال به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.دبیر این برنامه گفت: محورهای این جشنواره شامل احادیث رضوی، حرم رضوی، سبک زندگی و سیره رضوی، نماز طلبِ باران، داستان‌های رضوی، کاروان‌ها و زائران پیاده، نماز عید فطر، حدیث سلسله‌الذهب و کرامت انسانی با الهام از آموزه‌های رضوی و اهل بیت است.وی تصریح کرد: از بین آثار ارسال شده ۳۰ تا ۴۰ اثر به بخش پایانی و نمایشگاه نهایی راه خواهد یافت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام