سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

قاضی سراج گفت: با تاکید حجت‌الاسلام رئیسى جرایم سیاسى این هیئت باید طبق قانون رسیدگى کند و علاوه بر جرایم مطبوعاتى، جرایم سیاسى را نیز هیئت منصفه مطبوعات رسیدگى خواهند کرد.
به گزارش میزان، قاضى سراج، نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضائیه در تعیین اعضاى هیئت منصفه سراسر کشور در حاشیه جلسه تعیین اعضاى هیئت منصفه استان تهران و در جمع خبرنگاران بیان کرد: همانطور که استحضار دارید طبق ماده ٣۶ قانون مطبوعات موظف هستیم در مهرماه که اعضاى هیئت منصفه سراسر کشور را انتخاب کنیم.
به نوشته میزان، نماینده تام‌الاختیار رئیس قوه قضائیه در تعیین اعضاى هیئت منصفه سراسر کشور خاطرنشان کرد: رئیس هیئت، رئیس قوه قضائیه و یا نماینده تام‌الاختیار وى، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى، رئیس سازمان تبلیغات اسلامى، رئیس شوراى ائمه جمعه و رئیس شوراى شهر از اعضاى این هیئت هستند.
وى ادامه داد: امروز تقریبا دو سال هیئت منصفه سابق به اتمام رسیده و ما موظف به انتخاب اعضاى جدید هیئت منصفه تهران هستیم؛ در تهران ٢٢ نفر و در استان‌ها ١۴ نفر باید از صنوف مختلف تعیین شوند و در کل کشور ۴۴١ نفر اعضاى هیئت منصفه از صنوف مختلف باید تعیین شوند که امروز در تهران ٢١ نفر از صنوف مختلف تعیین شدند.
وى در ادامه اظهار کرد: امسال هیئت منصفه نسبت به سال‌هاى قبل تفاوتى دارد. با تاکید حجت‌الاسلام رئیسى جرایم سیاسى را این هیئت باید طبق قانون رسیدگى کند و علاوه بر جرایم مطبوعاتى، جرایم سیاسى را نیز هیئت منصفه مطبوعات رسیدگى خواهند کرد.
قاضی سراج در تعیین اعضاى هیئت منصفه سراسر کشور در ادامه و درخصوص نحوه انتخاب اعضا گفت: در قانون احصاء شده است که این اعضا باید از صنوف مختلف تعیین شوند که ما از صنوف مختلف تعدادى اسامى داشتیم و هیئت از بین اسامى که معرفى شده تشخیص داد افرادى را که صالح مى‌داند انتخاب کند که این کار را انجام داده و امروز ٢١ نفر انتخاب شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام