سرمقاله

توسعه به مثابه دو امدادی

پیمان مولوی

یک منبع در دفتر رسمی نخست ‌وزیر بریتانیا پس از تماس تلفنی ‌بوریس جانسون‌ نخست‌وزیر بریتانیا و ‌آنگلا مرکل‌ صدراعظم آلمان، گفت که توافق بریگزیت ‌اساسا غیرممکن‌ است.
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری ‌بی‌بی‌سی‌، جانسون پیش از این با مرکل در‌خصوص پیشنهادهایی که به اتحادیه اروپا ارائه کرده بود، صحبت کرد اما این منبع گفت: مرکل این موضوع را روشن ساخته که توافق بریگزیت براساس این پیشنهادها ‌بسیار بعید‌ است. طبق گزارش بی‌بی‌سی، سخنگوی مرکل گفته بود که دفتر وی جزئیات مکالمات محرمانه را فاش نمی‌کند.
پس از ارائه پیشنهادهای جدید، منابع دولتی امیدوار بودند تا بریتانیا بتواند سریعا وارد یک دوره 10 روزه مذاکرات با هدف دستیابی به توافق نهایی در اجلاس اتحادیه اروپا در 17 اکتبر (25 مهرماه) شود. اتحادیه اروپا متعهد شده تا این پیشنهادها را با دقت بررسی کند. ‌امانوئل ماکرون‌ رئیس‌جمهوری فرانسه گفته بود که اتحادیه اروپا در پایان هفته جاری در‌خصوص اینکه آیا توافق جدیدی امکان‌پذیر است، تصمیم خواهد گرفت. این منبع دفتر رسمی نخست‌وزیر بریتانیا با اشاره به تماس تلفنی صبح روز گذشته گفت: «با وجود اینکه انگلیس مسیری طولانی را طی کرده، مذاکرات در بروکسل نزدیک به شکست است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام