سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه پرتغال که به منظور برگزاری دومین نشست مشورت‌های سیاسی مدیران کل سیاسی وزارت خارجه ایران و پرتغال به تهران سفر کرده، بعد از ظهر دیروز با سید‌عباس عراقچی در محل وزارت امور خارجه ملاقات کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت امور خارجه،‌ در این ملاقات، طرفین درخصوص موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.
عباس عراقچی در این ملاقات ضمن اشاره به روابط 500 ساله ایران و پرتغال، از تعاملات فرهنگی و دانشگاهی دو کشور ابراز رضایت کرد و آن را سرمایه‌ای برای تعمیق مناسبات اجتماعی و مردمی برشمرد. معاون سیاسی وزارت امور خارجه همچنین ضمن حساس برشمردن مقطع حاضر، بر لزوم فعال‌سازی سازوکارهای جدی برای تقویت مناسبات دوجانبه فی‌مابین تاکید کرد.
وی با بیان انتظار تهران از طرف‌های اروپایی برای مقابله با یکجانبه گرایی، از سیاست اروپاییان مبنی بر حفظ برجام بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ای انتقاد و تاکید کرد که وضعیت تنش‌آلود حال حاضر منطقه خلیج فارس متاثر از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا است و اولویت جمهوری اسلامی ایران تحقق امنیت و ثبات و رونق اقتصادی برای کل منطقه است.
‌کوشتا پریرا، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه پرتغال نیز در این دیدار با ابراز علاقه‌مندی کشورش به تقویت مناسبات دوجانبه با ایران عنوان داشت که اروپا واقعا به دنبال حفظ و تداوم برجام است و پرتغال با سیاست‌های اتحادیه اروپا در این جهت همسو است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام