سرمقاله

پول‌سوزی به قیمت از دست رفتن اعتماد مردم

ژوبین صفاری

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: اگر افراطیون زمانی با روشهای ضد اخلاقی به نتیجه می رسیدند بدانند که دیگر آن دوران به سر آمد و نمی توان اصلاح طلبان را حذف کنند.
محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از نخبگان،خانواده معظم شهدا و فعالان سیاسی استان فارس که در دفتر بنیاد امید ایرانیان انجام شد ، با تسلیت فرار رسیدن ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به ظرفیت های بالقوه استان فارس اشاره کرد و گفت: استان فارس از هر نظر وضعیت برجسته‌ای دارد. در دولت اصلاحات همیشه در مسئله کیفیت گندم نگاه‌مان اول به استان فارس و بعد به استان گلستان بوده است. دانشگاه شیراز نیز اکنون جزء بهترین دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.وی در عین حال تصریح کرد که به دلایلی نتوانستیم از ظرفیت‌ این استان به صورت مطلوب استفاده کنیم و امیدواریم در دولت تدبیر و امید شرایط بهتر شود.استان فارس در یک مسیری که نباید می‌افتاد، قرار گرفت ولی امیدواریم که در دوره استاندار جدید شرایط تغییر کند ومدیران ارشد استان همسو با دولت در جهت پاسخ گویی به مطالبات مردم گام بردارند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابرشمردن پتانسیل ها و ظرفیت استان تاکید کرد: اگر فقط گردشگری استان تقویت شود به تنهایی می‌تواند حداقل50 درصد درآمد نفتی کشور را تامین کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به انتقاد برخی از حاضران در جلسه از سیاست داخلی دولت تدبیر و امید گفت: در انتقادهای که از دولت مطرح می شود باید توجه کرد که دولت در چه شرایطی روی کارآمد. در آن زمان رقیب اصلاحات تصور نمی‌کرد که اصلاح طلبان پیروز شوند و اگر یک درصد احتمال می‌داد که پیروزی از آن ماست، رقابت را بین خودشان تقسیم نمی‌کردند.
عارف با اشاره به پیروزی دکترروحانی در انتخابات سال 92 تصریح کرد‌: نباید احساس کنیم که کار در 24 خرداد تمام شده؛ بلکه بعد ازآن باید باهمکاری صمیمانه مردم و دولت روند حاکم شدن اخلاق، ارزش‌ها و اجرایی شدن تمام اصول قانون اساسی به تدریج و با برداشتن گام های استوار و پایدار دنبال شود. وی ادامه داد: عملکرد دولت روند قابل دفاعی دارد و البته تا الان هم یکی از دستاوردهای دولت بیانیه ارزشمند توافق هسته‌ای بوده است که نگاه‌ها را به ایران تغییر می‌دهد. البته این دستارود به خاطر پیروزی مردم در 24 خرداد بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تیم مذاکره کننده کاری کارستان کرده است و باید مورد تقدیر قرار بگیرد، ادامه داد: ویژگی انتخابات 24 خرداد 92 این بود که در یک فضای ناامیدی و امنیتی کاذبی که به جامعه تحمیل شده بود، مردم پیروز شدند و جوانان، بزرگان اصلاح‌طلب را به میدان انتخابات هل دادند.این حرکت باید استمرار پیدا کند تا گام بعدی که اسفندماه امسال است بهتر برداشته شود. باید نشان دهیم که پیروزی مردم در 24 خرداد تصادفی نبود. براین عقیده ام که اگر این حرکت ادامه یابد، گام‌های بعدی راحت‌تر خواهد بود.وی تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور و منطقه مهم‌ترین راهبرد برای جریان‌های سیاسی در انتخابات باید حضور حداکثری مردم باشد.
عارف با بیان اینکه «حرف آخر را صندوق رای می‌زند»، تصریح کرد: چاره‌ای جز پیروزی نداریم. باید پیروز شویم و برای پیروزی هم راهی جز اجماع نداریم. اختلاف سلیقه را ارج بنهیم؛ اما فعلا باید بر اساس مشترکات حرکت کنیم.وی درباره راهبرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان تشریح کرد: در گذشته به صورت متمرکز لیست‌ها تهیه می‌شد اما الان حوزه‌های انتخابیه مبنا قرار گرفته است و اگر اختلافی در حوزه باشد، شورای استان باید آن را حل و فصل کند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: تقاضایم از خواهران و برادران اصلاح طلب این است که به صورت فردی رفتار نکنند و در یک حرکت جمعی و جبهه ای باید مسئولیت‌پذیری را افزایش دهیم و سهم‌خواهی را به حداقل برسانیم.عارف با بیان اینکه «باید هدف ارتقای جایگاه مجلس و رسیدن به یک مجلس خبره با کارایی بالاباشد»، گفت: افرادی که در خود این ظرفیت را می‌بینند به انتخابات ورود پیدا کنند.وی تصریح کرد: با تشکیل مجلسی مقتدر که دغدغه اصلی اش منافع ملی باشد دولت می تواند دستاوردهای خود را در حوزه های مختلف افزایش دهد وپاسخ گویی مطالبات بحق مردم و جوانان نظیر مسایل معیشتی ، اشتغال و حقوق شهروندی باشد.عارف در ادامه تاکید کرد: باور ما به ارزش‌ها کمتر از رقیب نیست؛ هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا ریشه در انقلاب دارند، هرچند که در هر دو جریان افرادی تندرو هستند.رئیس بنیاد امید ایرانیان درادامه با تاکید براینکه رای توده های مردم پشتیبان اصلاح طلبان است؛ گفت: نمی‌خواهیم که حرکت‌های عوام‌فریبانه داشته باشیم. نمی‌خواهیم برای رای جمع کردن شعاری بدهیم که نمی‌توانیم اجرا کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام