سرمقاله

یک وعده و چند نکته

ژوبین صفاری

در روزهایی که بسیاری از گروه‌های اصولگرا با وجود ابراز اطمینان از پیروزی در انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه، هنوز پایبندی خود به وحدت این جناح در قالب شورای وحدت را اعلام نکرده‌اند، دبیرکل جبهه پایداری از عدم ورود این تشکل به «ائتلافی که در آن پدرسالاری باشد» خبر داده است.
حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌وگو با «رجانیوز» با انتقاد از برخی ائتلاف‌های اصولگرایان در گذشته گفت: «این چه تدبیر و ائتلافی است‌ که به ما این اجازه را بدهد که بنشینیم و چون قبل بار دیگر هم همان راه را برویم‌ که نتیجه‌اش این باشد؟ بد نیست اشاره کنم، به ائتلافی که هدفش باختن باشد وارد نخواهیم شد‌ و نیز ائتلافی که در آن سهم‌خواهی هدف باشد و یا از قبل منتخبش معین شده باشد و یا کار به شکل پدرسالارانه باشد ورود نخواهیم کرد. به این جمع‌بندی‌ها دقت کنید تا به نتیجه برسیم. ناگفته نماند گاه می‌گویند پایداری به نتیجه توجه نمی‌کند، این هم درست نیست، در نظر گرفتن نتیجه خود جزئی از وظیفه است‌ و یا گفته می‌شود رای‌آور بودن نماینده جزو شاخصه‌ها نیست، این هم درست نیست‌ ولی همه حرف هم نیست‌ که باید اصلح را رای‌آور کرد.»
وی با انتقاد از روند وحدت در انتخابات سال 94 گفت: بنا کردند یکی‌یکی افراد را وارد معرکه کنند، آن‌ها هم که یک پیراهن از ما بیشتر کهنه کرده بودند، خرد خرد زیر‌پوستی بنا گذاشته بودند که آقایان فقها‌ را به بهانه‌ای حذف کنند. دیری نپایید نسبت به آیت‌الله مصباح و بعد هم آیت‌الله یزدی دست به تصفیه بزنند، تا کار آنگونه که می‌خواهند سامان یابد، هنوز یادمه گفتند: ایشان گرفتارند و سختشونه و... وقتی خدمت‌شون گفتم، فرمودند: از جانب بنده بگویید: هر زمان، هر شکل و هر کجا آماده نشست و جلسه‌ام. ولی کم کم داشتم با زبان برخی که نقش پدرسالار را ایفا می‌کنند آشنا می‌شدم. این بود که فقط از فقها‌ تنها جناب آیت‌الله موحدی کرمانی (حفظه‌الله تعالی) ماندند‌ و... بماند.
آقاتهرانی همچنین درباره جمنا که در دوره گذشته انتخابات وظیفه وحدت اصولگرایان را بر عهده داشت نیز گفت: جمنا خود شروع کرده‌ای است که در فصلی با سر و صدا به حرکت آمد و این روزها خود را منقرض کرده است.
دبیرکل جبهه پایداری درباره دعوت از لاریجانی به ائتلاف اصولگرایان گفت: یکی از اعضا گفته بود ما هنوز منتظر پیوستن بعضی از جریان‌ها به این شورا هستیم، از جمله اصولگرایان حامی آقای لاریجانی. به ایشان عرض کردم یاران آقای لاریجانی با لیست امید به مجلس رفته‌اند. چطور شما می‌گویید از جریان اصولگرایی است؟ او گفت: ایشان هم در این فضا رفت که شما طرفدار حذف نیروهای انقلابی هستید. آن دفعه هم همین‌ شکل بود. آقای لاریجانی را به آن جلسه دعوت کردند، که یا خودشان و یا نماینده‌ای به آن جلسه بفرستند که نه ایشان حضور یافت و نه نماینده‌ای را به جلسه معرفی کرد. لاریجانی اصولگرای خاصی‌است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام