سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

رییس فدراسیون فوتبال گفت: بدهی تیم های لیگ برتری از درآمدهای جدید شان کسر و به طلبکاران شان پرداخت می شود. علی کفاشیان در گفت و گو با کاپ درباره آخرین وضعیت کارلوس کی روش، علت برگزار نشدن مجمع انتخاباتی هیات فوتبال کردستان و همچنین آخرین وضعیت اسپانسرینگ لباس های تیم ملی با تمام شدن قرارداد آل اشپورت صحبت کرد. متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:
با گاسپار دستیار اول سرمربی تیم ملی جلسه داشتید. آیا این نشست درباره بازگشت کی روش بود؟
یک بخشی از آن به این مساله مربوط می شد ولی مهمترین بخش حرف های مان اردوی تیم ملی بود که قرار است با بازگشت کی روش برای بازی با گوام تشکیل شود.
گفته می شود کی روش به خاطر عقب افتادن یکی از اقساط دستمزدش قهر کرده است آیا این موضوع حقیقت دارد؟
نه. چه کسی این حرف را زده است؟ ما از لحاظ مالی با کی روش مشکلی نداریم و به زودی به ایران برمی گردد.
درباره اردوی تیم ملی صحبت کردید، گاسپار دستیار کی روش دنبال هماهنگ کردن برنامه هایش بود. شنیده شده به خاطر اینکه بیشتر بازیکنان تیم امید در اردوی بزرگسالان حضور دارند قرار است اردوی هلند بطور مشترک با حضور دو تیم در شهریور ماه برگزار شود. آیا چنین است؟
اصلا اینطور نیست. بزرگسالان برنامه های خودشان را دارند و امیدها هم برنامه های خودشان را. این دو تیم دخالتی در کارهای یکدیگر نمی کنند.
صحبت از تیم امید شد. فاز دوم قراردادهای کادر فنی این تیم چه زمانی آماده می شود؟
به زودی امضا می شود. حواس آقای کاشانی به این مسایل جمع است و به زودی قراردادشان امضا می شود.
ظاهرا باخسوس هم برای هدایت تیم ملی فوتسال به توافق رسیده اید؟
فعلا مذاکرات اولیه در حال انجام است. قرار شده تا خسوس سفری به اسپانیا داشته باشد و پس از آن مذاکره نهایی انجام خواهد شد تا قراردادش امضا شود.
شنیده شده دستور داده اید تا مطالبات این مربی هم پرداخت شود؟
بله همینطور است. خسوس از گذشته مبالغی را طلب داشت که طی صحبت های اخیرمان مقرر شد تا همه بدهی هایمان را به او پرداخت کنیم.
تکلیف وحید شمسایی چه می شود؟
فعلا اولویت کمیته فوتسال کار با مربی خارجی و حفظ خسوس بود که همین کار را هم کرد.
شما زمانی که مربی خارجی می آورید شرط می کنید که یکی دو مربی جوان کنارشان کار کرده و با تجربیاتش آشنا شوند. آیا باید این را باور کنیم یا بالاخره به سرمایه های داخلی اعتماد می کنید؟
اگر سیاست های فدراسیون را دنبال کرده باشید دیده اید که همواره یکی دو مربی جوان را به عنوان دستیار کنار این مربیان قرار داده ایم تا کار را یاد بگیرند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
از این بحث ها که بگذریم تکلیف حق پخش به کجا رسید؟
در این باره در حال برگزاری جلسات و نشست هایی هستیم و در آینده ای نزدیک به نتیجه خواهد رسید.
اطلاع دارید که در کنار مسایلی مانند درآمد حق پخش و تبلیغات محیطی 53 میلیارد تومان بدهی در فوتبال ایران وجود دارد که برای آنها احکام انضباطی صادر شده؟
راست می گویید؟ نه! من خبر نداشتم!
اگر خبر نداشتید چرا دستور دادید از درآمدهای باشگاهها در لیگ جدید بخشی برای پرداخت بدهی های شان بلوکه شود؟
بله همینطور است. آقای اسدی نامه ای به سازمان لیگ داده بود که به تیم های بدهکار سرویس داده نشده و در لیگ هم حضور نداشته باشند اما در صحبت هایی که داشتیم به توافق رسیدیم که این بدهی ها از درآمدهای جدید شان در لیگ پانزدهم کسر و به طلبکاران شان پرداخت شود.
پس از اینکه نایب رییس شدید فقط یکبار به ازبکستان رفتید آیا در روزهای آینده برای پیگیری کارهای نایب رییسی سفری به ازبکستان خواهید داشت؟
فعلا خبری نیست! قرار هم نیست که به ازبکستان بروم و به عنوان رییس کمیته فوتسال آسیا در اصفهان مسابقات قهرمانی فوتسال باشگاه های آسیا را برگزار کردیم.
پیش از این خبر داده بودید که مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در شهریور ماه برگزار خواهد شد تا برنامه های برگزاری مجمع نهایی برای انتخاب رییس جدید فدراسیون را برگزار کنید.
هنوز مشخص نیست. باید نشستی را با اعضای هیات رییسه برگزار کنیم تا در این باره تصمیم گیری و تاریخ مجمع مشخص شود.
دو سه روز پیش با مقامات فوتبال عراق دیدار داشتید؟
بله! آمده بودند هماهنگی های لازم برای برگزاری بازی های تیم ملی عراق در ورزشگاه دستگردی تهران آخرین هماهنگی ها را انجام دهند.
آیا بازی های تدارکاتی تیم ملی با تغییر روبرو و حریفان جدیدی به غیر از ژاپن که قرار است در تهران با تیم ملی مان بازی کند، پیدا کرده اید؟
خیر اتفاقی نیفتاده و فقط با همان ژاپن قرار داریم که بازی کنیم.
در نشست توجیهی داوران قبل از شروع لیگ به داوران قول داده اید به محض اینکه پول بلوکه شده ایران بابت بازیهای بین المللی که فیفا پرداخت کرده آزاد شود تمام مطالبات شان رابپردازید؟
بله این قول را داده ام و پیگیر پول های بلوکه شده در فیفا هستیم.
مذاکرات با اسپانسرهایی که تمایل دارند برای لباس های تیم ملی با فدراسیون همکاری کنند به کجا رسید؟
مشغول مذاکره هستیم و هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است.
اما زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه شما ضمن اینکه دوست دارید با آل اشپورت دوباره همکاری کنید تمایل هم دارید که آدیداس را جایگزین آن کنید.
شرکت های مختلفی پیشنهاد همکاری داده اند که آدیداس و آل اشپورت هم در بین شان هستند. ما به صورت موازی مذاکرات را پیش می بریم و با هرکدام به توافق رسیدیم در نشستی با حضور رسانه ها از آن رونمایی می کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام