سرمقاله

رستاخیز تندروها در صحن سبز

علیرضا صدقی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یکی از عاملان تخریب بانک‏ها در پی ناآرامی اخیر، خبر داد و گفت: با شناسایی متهم، راز عامل اسیدپاشی بر خودروهای لوکس شمال تهران با 40 شاکی کشف شد.
سردار کیوان ظهیری در این باره، اظهار کرد: با دریافت اعلام خبر تخریب شیشه و تابلوی بانک‌ها در محدوده کلانتری١۴٧ گلبرگ، ماموران انتظامی کلانتری، تحقیق در خصوص شناسایی و بازداشت عامل یا عاملان این تخریب‌ها را آغاز کردند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان کرد: بررسی‌های اولیه ماموران نشان داد فردی با اسلحه ساچمه‌ای به سمت تابلو و شیشه بانک‏ها تیراندازی کرده و به سرعت از محل گریخته است.
وی با بیان اینکه متهم از خود ردی به جای نگذاشته بود، گفت: تلاش ماموران برای شناسایی این متهم دو‏چندان شد و ماموران پس از پایش‌های اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه وی را شناسایی و با دستور قضائی روز یکشنبه در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش بازداشت کنند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران در مخفیگاه متهم با یک دستگاه پراید نقره‌ای‏رنگ و فاقد پلاک انتظامی مواجه شدند، گفت: متهم به همراه خودروی کشف شده برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری ١۴٧ گلبرگ انتقال یافت. سردار ظهیری خاطرنشان کرد: ماموران با بررسی دقیق‌تر، با پرونده دیگری مبنی بر اسیدپاشی بر روی تعدادی خودروی لوکس در منطقه پاسداران مواجه شدند که حاکی از آن بود اسیدپاشی‌ها، توسط راننده یک دستگاه خودرو پراید نقره‌ای‏رنگ و فاقد پلاک انتظامی انجام شده است.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ متذکر شد: با به دست آمدن این اطلاعات، ظن ماموران مبنی بر اینکه این متهم در اسیدپاشی بر روی خودروها نقش داشته باشد، قوی‌تر شد که در نهایت متهم با دیدن مدارک و شواهد، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و علاوه بر تخریب شیشه و تابلوی بانک‌ها با استفاده از سلاح ساچمه‌زن به اسیدپاشی بر روی خودروهای لوکس در منطقه پاسداران اعتراف کرد. به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، تحقیقات بیشتر نشان داد که متهم مذکور در جریان اغتشاشات اخیر نیز با استفاده از همین سلاح ساچمه‌زنی، اقدام به تخریب شیشه تعدادی بانک کرده بود.
براساس گزارش سایت پلیس، سردار ظهیری در توضیحات پرونده اسید‏پاشی این متهم متذکر شد وی درباره اسیدپاشی بر روی خودروها در منطقه پاسداران دارای ۴۰ شاکی است و در اعترافات اولیه مدعی شده به دلیل وجود مشکل اعصاب و روان، دست به این اقدامات شرورانه زده است که در این رابطه تحقیقات از متهم برای روشن‏شدن سایر جرایم احتمالی وی ادامه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام