سرمقاله

تحلیلی برکنش‫های اخیرخوئینی‫ها

محمدعلی وکیلی

به گفته رئیس شعبه شیراز بانک توسعه صادرات، این بانک با رویه‏هایی چون توجه به سلیقه مشتری، همراهی و همکاری با مشتریان در شرایط تحریم در چارچوب مقررات و ساختارهای قانونی و رصد فعالیت‏های بنگاه اقتصادی می‏تواند در رقابت با سایر بانک‏های دیگر موفق‏تر عمل کرده و دایره ارائه خدمات خود را گسترش دهد.
سید‏صمدالدین هاشمی در گفت‏وگو با خبرنگار اگزیم‏نیوز گفت: اهمیت حضور پایدار صادرکنندگان در فهرست مشتریان بانک مستلزم حمایت همه‏جانبه از آنهاست به نوعی که صادرکننده حس کند بانک نه فقط یک منبع تامین مالی، بلکه یک همراه برای بنگاه اوست. هاشمی اظهار کرد: لازمه جذب مشتریان، داشتن افق بلند‏مدت در مسیر همکاری با آنهاست؛ بانک توسعه صادرات با رویه‏هایی چون توجه به نظر و سلیقه مشتری، همراهی و همکاری با مشتریان در شرایط تحریم در چارچوب مقررات و ساختارهای قانونی و رصد فعالیت‏های بنگاه اقتصادی می‏تواند در رقابت با سایر بانک‏های دیگر موفق‏تر عمل کرده و دایره ارائه خدمات خود را گسترش دهد.
وی یادآور شد: مدیریت عامل محترم بانک نیز د در نشست‏ها و جلسات متعدد بر همراهی و آمادگی ارکان بانک برای رفع مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات‏محور تاکید کرده‏اند.
سید‏صمدالدین هاشمی در ادامه این گفت‏وگو ضمن تشریح عملکرد هشت‏ماهه شعبه شیراز بانک توسعه صادرات، گفت: این شعبه طی مدت یاد شده بالغ 2040 میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان صادراتی استان اعطا و علی‏رغم محدودیت‏های ناشی از تحریم‏ها 182 میلیارد ریال ضمانت‏نامه صادر کرده است و مانده تسهیلاتی برابر با 3 هزار و 104 میلیارد ریال دارد. رئیس بانک توسعه صادرات شیراز مصوبه‏های آماده پرداخت شعبه را بالغ بر 500 میلیارد ریال اعلام کرد که با اجرای آن مانده تسهیلات بانک افزایش خواهد داشت. همچنین در مدت یاد‏شده قریب به 18 میلیون و 900 هزار دلار برات و حواله ارزی برای مشتریان صادر شده است.
هاشمی در ادامه این گفت‏وگو بیان کرد: مطابق با سند پیشران توسعه که با حضور وزیر محترم کشور ورئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان ابلاغ شد بانک‏ها موظف هستند بیش از گذشته با صنایع همکاری داشته باشند و طرح‏های دارای رویکرد صادراتی را از محل منابع صندوق توسعه تامین مالی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شعبه شیراز برنامه منظمی را برای جذب مشتریان صادراتی استان طراحی کرده و ذیل این برنامه‏ریزی با مکاتبه و تعامل نزدیک با مشتریان خدمات خود را به آنها معرفی می‏کند. هاشمی به ظرفیت‏های صاداتی استان اشاره کرد و گفت: استان فارس از گذشته به قطب کشاورزی و صنایع تبدیلی معروف بوده، اما طی چند سال اخیر به شکل ملموس و قابل توجهی به حوزه صنعت وارد شده است؛ استان فارس در بخش صنایع پتروشیمی و ذوب‏آهن رشد چشمگیری داشته و همچنین صادرات محصولات استان بالغ بر 1 میلیارد و 304 میلیون دلار در سال 97 بوده که رشد 6 درصدی نسبت به سال قبل از آن را نشان می‏دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام