سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

کیهان کلهر در کنسرت خود در واکنش به اتفاقات اخیر گفت: سکوت موسیقی در این شرایط درست نیست و وظیفه هنر موسیقی تلطیف فضای جامعه است.
به گزارش ایرنا، کیهان کلهر یکشنبه‏شب در کنسرت «شهر خاموش» خود که در تالار وحدت اجرا شد، اظهار کرد: ماه بسیار سختی داشتیم و خیلی از ماجراهایی که دیدیم در اختیار ما نبوده است.
برنده جایزه جهانی وومکس افزود: بسیاری معتقدند در این شرایط ما باید کنسرت‏مان را لغو کنیم، اما باید خاطرنشان کنم حدود چهار‏دهه جامعه موسیقی کار کرده، زحمت کشیده و مبارزه کرده و به اینجا رسیده تا اجازه داشته باشد برای شما کار کند و من بتوانم اینجا باشم. ما در خیلی از شهرهای خودمان اجازه نداریم همین کنسرت را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: در این شرایط باید باهم باشیم و در میان شما باشیم و به جای عصبانی بودن و پرخاشگری، این جو زمخت و خشن را با موسیقی تلطیف کنیم.
کلهر در ادامه گفت: موسیقی جدی، هنر جدی هیچ‏وقت نباید تعطیل شود، زیرا کارش به تفکر واداشتن افراد است. به هرحال از لحاظ اجتماعی اگر بخواهیم هر قدمی برداریم اول باید به فرهنگ‏مان توجه کنیم و فرهنگ را باور کنیم و ریشه تمام مسائل را در فرهنگ بدانیم. اگر مسائل فرهنگی تحلیل بروند و ما کار نکنیم خیلی‌ها از این بابت خوشحال خواهند بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام