سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

یک‌هفته پس از انتصاب مدیرعامل جدید موسسه انتشارات علمی فرهنگی، تغییرات و انتصابات عجیب دیگری در این بنگاه بزرگ نشر در حال رخ‌دادن است.
به گزارش مهر، یک هفته پس از معارفه بی‌سروصدای مدیرعامل موسسه انتشارات علمی و فرهنگی به‌عنوان بزرگ‏ترین بنگاه نشر دولتی ایران، خبرهای منتشر شده از این موسسه حاکی از آن است که مدیرعامل تازه منصوب شده که حضورش در این مسند پرحاشیه بوده، این روزها در حال انتصاب مدیران پرحاشیه دیگری در این ‌موسسه است.
بر این‌اساس، نادره رضایی طی روزهای اخیر، مرتضی ظفرزاده را به‌عنوان مشاور اجرایی خود انتخاب کرده است. وی پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی است که در رساندن رضایی به این مسند نقش قابل توجهی داشته است. در اتفاقات دیگر این موسسه و با توجه به خروج هیئت مدیره پیشین به‌دلیل پایان دوره ماموریت و نیز بازنشستگی، اعضای تازه‌ای به‌عنوان هیئت مدیره این بنگاه نشر انتخاب شده‌اند که سابقه و تخصصی در امور فرهنگی و نشر ندارند.
بر اساس احکام تازه، سید ارمیا مهدوی که پدرش مشاور فرهنگی رئیس سازمان برنامه بودجه، و پدر همسرش نیز مدیرعامل منطقه آزاد بندرانزلی است، به‌عنوان عضو هیئت مدیره این بنگاه بزرگ نشر معرفی شده است. مهدوی در حالی به این‌سمت منصوب شده که پیش از این، سابقه مدیریتی‌اش به مواردی چون مشاور اجتماعی استانداری گیلان، مشاور شورای ارتباطات سازمان برنامه و بودجه و مشاور و دستیار مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خلاصه می‌شده است. این‌موسسه در سال‌های پیش، نیز با حضور چهره‌هایی چون علی زارعی نجف‌دری که همزمان مشاور رئیس‏جمهوری وقت بود، به حیاط خلوتی برای فعالان سیاسی تبدیل شده و از دوران اوج خود به عنوان ناشر دور افتاده بود.
مهم‏ترین منبع درآمد این موسسه در سال‌های اخیر واردات کاغذ و تولید دفترچه‌های بیمه سازمان تامین اجتماعی بود که شنیده‌ها حاکی از این هستند که در این‌زمینه تخلفاتی صورت گرفته است.
هفته گذشته بود که نادره رضایی از فعالان سیاسی ستاد انتخاباتی حسن روحانی و از مدیران همراه با شریعتمداری وزیر رفاه کار و تامین اجتماعی، با حکم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، به مدیرعاملی این موسسه انتخاب شد. وی پس از حضور ناکام در سازمان هلال‌احمر و نیز عدم تایید صلاحیت برای حضور در سمت معاونت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام