سرمقاله

40 سال جنگ

رضا دهکی

آرنولد شوارتزنگر به خاطر جمله مشهور «من بازمی‌گردم» شهرت یافته و به نظر می‌رسد این جمله درباره برند موردعلاقه‌اش یعنی هامر کاملاً صدق می‌کند؛ زیرا طبق شنیده‌ها جنرال موتورز بازگشت این خودروی نمادین را کلید می‌زند.
وال‌استریت ژورنال می‌گوید جنرال موتورز با دعوت از لبرون جیمز برای حضور در تبلیغات مشهور Super Bow- نوید بازگشت هامر را خواهد داد. چیز زیادی درباره این تبلیغات پرهزینه نمی‌دانیم، اما احتمالاً با تبلیغی سطح بالا روبه‌رو خواهیم شد.
اولین هامر نونوار شده طبق انتظارات از اواخر سال 2021 وارد خط تولید خواهد شد و ظاهراً یک پیکاپ خشن جیپ مانند برای آفرود خواهد بود. در خبرهای قبلی آمده بود که نسخه پرفورمنس این خودرو نیز ظاهراً در سال 2022 تولید می‌شود و شاید یک سال بعد از آن نیز یک شاسی‌بلند به این خانواده اضافه شود.
اگرچه بازگشت هامر خبر بسیار خوبی است، اما یک موضوع بسیار مهم وجود دارد. چندین رسانه اظهار کرده‌اند هامر برند مستقلی نخواهد بود؛ بلکه به عنوان زیربرند جی‌ام‌سی عمل خواهد کرد. این خبر به‌صورت رسمی تائید نشده، اما بلومبرگ می‌گوید این محصولات الکتریکی شاید با عنوان هامر توسعه یافته توسط جی‏ام‏سی بازاریابی شوند.
این حرکت کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما از نظر تجاری کاملاً منطقی است. یک برند مستقل نیازمند سرمایه‌گذاری و صرف هزینه قابل‌توجهی بوده، زیرا خودروساز باید دوباره شبکه نمایندگی وسیعی به راه اندازد و تازه این یک فاکتور است. با تبدیل هامر به یک زیربرند، این خودروساز می‌تواند از کنار این مشکلات عبور کرده و همچنین طیف مشتریان خودش را داشته باشد به این معنی که خریداران خودروهای لوکسی همچون سیرا و یوکان دنالی را به خود جلب کند.
این مورد آخری می‌تواند مهم باشد؛ زیرا تخمین‌ها نشان می‌دهد پیکاپ هامر قیمت حدود 90 هزار دلاری خواهد داشت. البته که این خبر مربوط به قیمت این خودرو با اغراق زیادی همراه شده است.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام