سرمقاله

ایران ـ آمریکا؛ تغییر در سطح منازعه

جلال خوش چهره

بنیاد رودکی در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در خصوص اجرای سوم بهمن‏ماه ارکستر سمفونیک تهران ارایه کرد. به گزارش «ابتکار» و به نقل از روابط‏عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی در این اطلاعیه آمده است: «نظر به حواشی و مشکلات رخ داده در اجرای اخیر ارکستر سمفونیک تهران، به اطلاع می رساند آقای شهرداد روحانی در تاریخ ۲۶ دی‏ماه، رسماً به بنیاد رودکی اعلام می‌کنند که به دلیل بیماری و انجام امور درمانی امکان رهبری ارکستر سمفونیک تهران را در تاریخ سوم و ششم بهمن‏ماه نداشته و ایشان با اطلاع بنیاد رودکی در مرخصی بودند.
از سوی دیگر و به دلیل آن که اجرای ارکستر برنامه‌ریزی شده و تمرین‌های ارکستر و نیز ‌سانی و بلیت‌فروشی انجام شده بود، مذاکرات لازم با آقای منوچهر صهبایی انجام شد تا به عنوان رهبر مهمان این اجرا را رهبری کنند و پس از توافق دو طرف، اجرای ارکستر به رهبری ایشان اطلاع‌رسانی شد.
اظهارات آقای صهبایی به عنوان رهبر مهمان در ابتدای برنامه پنجشنبه شب خارج از شرح فعالیت رهبر مهمان، افزون بر آن که زحمات نوازندگان گران‏قدر ارکستر، جناب آقای روحانی و حتی خود ایشان را تحت‌الشعاع قرار داد، آزردگی عمیق مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران را نیز موجب شد.
بنیاد رودکی لازم می‌داند از مخاطبان حاضر در سالن و کلیه علاقه‌مندان به ارکستر سمفونیک تهران عذرخواهی کند و با بررسی کامل موضوع، اقدامات لازم برای پیشگیری از تکرار آن را اتخاذ کند.»
در ادامه، ارکستر سمفونیک تهران که در ششم بهمن‏ماه با رهبری بردیا کیارس و مدیریت هنری شهرداد روحانی روی صحنه می‏رود با همراهی میترا کوته پیانیست ایرانی - اتریشی برگزار خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام