سرمقاله

چالش پیوستگی

رضا دهکی

اصفهان –راعی : شایسته سالاری در انتصابات و تحقق عدالت در ارتقای مدیران سازمان تامین اجتماعی و تلاش شبانه روزی برای تحقق همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران از محوری ترین اقدامات سازمان تامین اجتماعی در مدت کوتاه مدیریت دکتر سالاری مدیرعامل این سازمان است.
محمد گورابی در نشست هم اندیشی با جمعی از فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی که به مناسبت ۲۷ اردیبهشت، روز ملی ارتباطات و روابط عمومی برگزار شده بود، به اهمیت ارتباطات و تعامل سازنده با مشتریان و مخاطبان در هر سازمان و نهادی اشاره و به اهمیت منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی یک سازمان تاکید کرد و گفت: بر همین اساس مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ شیوه نامه جدید انتصابات ، به عنوان نقشه راه عدالت در ارتقا ، شرایط را برای ورود همه کارکنان که خود را برای ارتقای پست مدیریتی مناسب می دیدند فراهم نمود.
وی با اشاره به پافشاری دکتر سالاری بر انتشار فراخوان کارکنان برای ارتقای شغلی و شرکت در آزمون و ارزیابی کمی و کیفی مدیران در ارتقای پست و مناصب شغلی گفت: با این اقدام ، شیوه نامه و نقشه راه انتصابات جهت شفاف سازی در امر انتصابات تدوین و ابلاغ گردید که گام مهمی در مسیر عدالت اجتماعی بود.
وی تصریح کرد: با دستور مدیر عامل محترم سازمان کانون ارزیابی پس از انجام فراخوان و برگزاری آزمون تخصصی و مدیریتی به منظور انتخاب افراد شایسته صورت پذیرفت.
گورابی با بیان اینکه اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان از پیشگامان برگزاری فراخوان و آزمون بوده است افزود: طرح فراخوان شناسایی مدیران آینده برای انتصابات مدیریتی این سازمان پس از اعلام فراخوان و آزمون کتبی در دی ماه سال ۹۸ به صورت همزمان در سراسر کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد.
وی افزود: در کل کشور حدود ۷ هزار نفر و در بخش بیمه ای استان اصفهان حدود ۳۰۰ نفر در آزمون شرکت کردند که به منظور شفافیت بر اعلام نتایج، کارنامه ای شامل نمره و رتبه در سایت سازمان سنجش برای هریک از شرکت‌کنندگان در آزمون منتشر و در اختیار قرار گرفت.
وی در ادامه به اشتغال مدیران جوان و خلاق سازمان از طریق این فرآیند در شعب کلان شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵ نفر از روسای شعب این اداره کل و ۱۰ پست مدیریتی این اداره کل از طریق فراخوان و آزمون ارتقا یافته اند .
مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در ادامه به اهتمام مدیرعامل در پرداخت تعهدات به مخاطبین سازمان اشاره کرد و گفت: تاکنون حتی یک روز هم حقوق بازنشستگان با تاخیر پرداخت نشده است.
وی در ادامه به تلاش مدیرعامل برای احیای تصمیمات بر اساس سه جانبه گرایی به جای شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی تاکید کرد و افزود: صیانت از سرمایه های صندوق تامین اجتماعی با تحقق این امر میسر خواهد بود.
وی بر تلاش شبانه روزی مدیرعامل ، معاونین و مدیران سازمان بر تعامل با همه سازمانها و ارگانها با هدف پیشبرد و جلب رضایت حداکثری مخاطبین گفت: این سازمان با تکیه بر اصل سه جانبه گرایی با بکارگیری از توان فکری تشکلهای کارگری و کارفرمایی، از تمام توان و پتانسیل موجود برای ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران بهره می گیرد.
وی افزود: مدیران سازمان تامین اجتماعی به خوبی بر تنگناهای اقتصادی و معیشتی مستمری بگیران واقف بوده و از همه ظرفیت های موجود برای حمایت جدی آنها استفاده می کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در ادامه از تلاش های مجدانه مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان برای تحقق طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که از خواسته های به حق و دیرین مخاطبین این سازمان است یاد کرد و گفت: با پیگیری های مستمر مدیران سازمان و به موازات آن پیگیری تشکیلات کارگری و کانونهای بازنشستگی و نهادهای صنفی و رسانه ای، دولت محترم اعلام آمادگی کرده که از محل بخشی از بدهی های انباشته دولت به سازمان تامین اجتماعی در قالب اسناد خزانه، سهام شرکت های دولتی، واگذاری منابع و دارایی های غیر نقدی و… این قانون اجرایی گردد مشروط به آنکه منابع و اعتبارات مذکور صرفا جهت اجرای قانون همسان سازی هزینه شود.
گورابی ادامه داد: این موافقت از سوی دولت، بارقه امیدی برای رفع بخشی از مشکلات معیشتی، و افزایش قدرت خرید بازنشستگان ایجاد کرده است که امیدواریم با تسریع در اجرای آن حلاوت و شیرینی پیگیری چندین ساله این قانون به کام مخاطبین سازمان باشد.
وی در پایان ضمن تبریک روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، بر جایگاه ویژه روابط عمومی در جامعه تاکید کرد و گفت: روابط عمومی، زبان گویا و چشم بینای سازمان در جامعه و پل ارتباطی میان مردم و مسوولین بوده که امیدواریم با بهره گیری از نیروهای متخصص و متعهد و استفاده از تکنولوژی های نوین و به روز در روابط عمومی، گامهای استوارتری برای دستیابی به اهداف کلان برداریم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام