سرمقاله

فرصت‌هایی که دریغ می‌شوند

علیرضا صدقی

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه شبکه برق تحت نظارت این شرکت ظرفیت عبور از تابستان جاری را دارد، گفت: اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان ۹۹ انجام شده و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.
محمود دشت بزرگ اظهار کرد: بعد از عبور موفقیت آمیز از تابستان ۹۸ که مشترکین با رعایت الگوی مصرف برق نقش بسزایی در آن داشته اند رفع اشکال از شبکه و ظرفیت سازی جدید متناسب با نقاط آسیبی که داشته ایم را در دستور قرار داده ایم تا امروز نگرانی بابت ایجاد خاموشی در شبکه نباشد.
وی تصریح کرد: بر همین اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون یکهزار و ۵۱۲ مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در بخش پست های انتقال و فوق توزیع و ۱۵۹ کیلومتر مدار خط نیز در سال ۹۸ به بخش خطوط اضافه شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: در چهار ماه از سال حداکثر بار شبکه برق خوزستان ( خرداد تا شهریور) بالای هفت هزار و ۶۰۰ مگاوات می رود که رقم قابل توجهی بوده و ممکن است این حجم از بار و گرمای شدید باعث آسیب به تجهیزات و خاموشی های کوتاه مدت در شبکه شود که با آمادگی نیروهای عملیاتی در کمترین زمان ممکن برطرف می شود.
دشت بزرگ با بیان اینکه پیک سال جاری در خردماه و مصرف هفت هزار و ۸۹۶ مگاوات بوده است، بیان کرد: با اقدامات مدیریت مصرفی تاکنون از پیک مصرف سال ۹۸ که هشت هزار و ۸۳ مگاوات بوده عبور نکرده ایم و مشترکین همکاری خوبی در مصرف برق در ساعت های اوج بار داشته اند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به بیماری کرونا و تاثیر آن در پروژه های این شرکت، گفت: خدمات رسانی در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد مخاطرات و سختی های خاص خودش را داشت و امروزه نیز بیماری کرونا به آن افزوده شده و روند بهره برداری از پروژه ها را با کندی رو به رو کرده است ولی تمام تلاش مجموعه برق بر این است تا خللی در امر برق رسانی ایجاد نشود و شهروندان از برق پایداری برخوردار باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام