سرمقاله

نمود شکاف گفتمانی در دناپلاس

ژوبین صفاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: قیمت گوشت مرغ گرم در استان تهران با توجه به رشد جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌های دامی هفته آینده کاهش می‌یابد.
به گزارش ایرنا، حشمت‌الله عسگری با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری با ادامه شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید گوشت مرغ کاهش یافت، افزود: با توجه به کاهش جوجه‌ریزی در دو دوره ۴۵ روز در ماه‌های فروردین و اردیبهشت و کاهش نهاده‌های دامی قیمت گوشت مرغ گرم در برخی از شهرها به ۲۰ هزار تومان رسید. براساس روال گذشته برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم برای شب عید از بهمن تا دی‌ماه سال گذشته جوجه‌ریزی ۳۰ درصد افزایش، اما تقاضا ۳۰ درصد کاهش یافت و این ۶۰ درصد فاصله بین عرضه و تقاضا باعث شد نرخ گوشت مرغ به شش هزار تومان کاهش یابد.
وی گفت: کاهش تقاضا برای خرید گوشت مرغ در ماه‌های گذشته باعث شد جوجه‌ریزی کاهش یابد و قیمت مرغ در این روزها افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با افزایش جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌های دامی در این ماه روند نزولی قیمت گوشت مرغ آغاز شده است.
عسگری با بیان اینکه ۴۵ روز طول می‌کشد تا گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شود، اضافه کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و سرعت در تامین نهاده‌های دامی به نظر می‌رسد نرخ گوشت مرغ به زیر قیمت مصوب یعنی ۱۵ هزار تومان کاهش یابد.
وی همچنین گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت گرم مرغ آماده پخت ۱۵ هزار تومان با ترولانس پنج درصد کمتر و بیشتر در اختیار استانداران است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام