سرمقاله

چالش پیوستگی

رضا دهکی

مشاوران مدیرعامل استقلال این روز‌ها در نقش واسطه عمل کرده و به دنبال بازگرداندن امیر قلعه‌نویی به این تیم هستند.
نتایج ناامید کننده استقلال در شروع دوباره لیگ، برخی افراد در این باشگاه را به تکاپو انداخته تا هرچه زودتر مقدمات اخراج فرهاد مجیدی را فراهم کرده و راه را برای بازگشت دوباره امیر قلعه‌نویی به نیمکت‌‌آبی‌پوشان نیز هموار کنند. این در حالی است که موقعیت قلعه‌نویی در سپاهان نیز بعد از حاضر نشدن تیمش مقابل پرسپولیس و بالا بردن شانس قهرمانی دوباره این تیم در لیگ، بسیار متزلزل است.
به گزارش آنا، افراد اشاره شده که در نقش مشاور مدیرعامل در خارج از باشگاه استقلال فعالیت دارند در همان تعطیلات لیگ با امیر قلعه‌نویی برای حضور در استقلال در نقل و انتقالات تابستانی وارد مذاکره شدند تا بیشتر نقش یک واسطه را بازی کنند تا مشاور!
آنچه مشخص است اگر امیر قلعه‌نویی نتواند این فصل هم با سپاهان جام بیاورد باید با نیمکت این تیم خداحافظی کند. از این جهت که باشگاه سپاهان در دو فصل اخیر بیشترین بودجه را در تاریخ این باشگاه در اختیار قلعه‌نویی قرار داد تا حداقل یک جام برای این تیم بیاورد که تا الان در انجام این ماموریت ناکام مانده است. در حال حاضر سپاهان ۱۰ امتیاز با پرسپولیس فاصله دارد و بعید است در ۸ بازی باقی مانده بتواند به صدر جدول برسد. در جام حذفی هم در مرحله نیمه نهایی باید در تهران به مصاف استقلال برود و درصورت صعود به فینال هم به احتمال خیلی قوی با پرسپولیس مصاف خواهد داشت.
قلعه‌نویی بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال بازگشت دوباره به استقلال است و رایزنی‌‌های لازم را نیز در این خصوص انجام داده اما باید دید هواداران استقلال هم علاقه‌ای به این بازگشت دارند یا خیر. ژنرال آبی‌ها در آخرین حضورش در این تیم هم دربی را رفت و برگشت به پرسپولیس بحران زده با حمید درخشان و برانکو تازه به ایران برگشته، باخت و در آخر فصل هم در رده ششم جدول لیگ قرار گرفت. او فصل قبل از آن نیز با استقلال پنجم شده بود تا به نوعی بدترین دورانش در این تیم را سپری کرده باشد.
نکته قابل توجه اینکه امیر قلعه‌نویی که گران‫ترین مربی ایران هم به حساب می‌آید از سال ۹۱ به بعد نتوانسته در هیچ تیمی در کسب جام موفق باشد. این در حالی است که او در تیم‌های سپاهان و تراکتور بودجه هنگفتی را صرف خرید بازیکن کرد. با شرایط موجود می‌شود نام قلعه‌نویی را یک مربی ناکام در ۸ سال اخیر لقب داد.
شاید فرهاد مجیدی با شکست سپاهان در جام حذفی بتواند شانس ماندنش در استقلال را تا حد زیادی افزایش داده و از طرفی پروژه بازگشت امیر قلعه‌نویی به تیمش را نیز با شکست مواجه سازد. هر چند در فوتبال ایران همیشه نتایج و کارنامه مربیان تعیین کننده نیست و نقش واسطه‌ها در کنار رابطه‌ها و ضابطه‌‌ها بسیار تعیین کننده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام