سرمقاله

بازی با کارت فلسطین !

محمدعلی وکیلی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی که با اجاره کردن کارت‌های بانکی اقدام به کلاهبرداری از کاربران سایت‌های شرط بندی و پولشویی کرده بود، خبر داد.
به گزارش ایسنا،‌ سرهنگ داوود معظمی گودرزی اظهارکرد: مدتی قبل نوجوانی ۱۷ ساله و والدینش با مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت که چند ماه پیش از طریق یکی از دوستانش با فردی آشنا شده‌ که مدعی بود شغل مناسبی برای او دست و پا خواهد کرد تا هم درسش را ادامه دهد و هم نیاز مالی‌اش برطرف شد. در همین راستا نیز این فرد از نوجوان خواسته که چند حساب بانکی در بانک‌های مختلف افتتاح کند و پس از دریافت عابربانک کارت‌ها را در اختیار او قرار دهد و در ازای آن ماهانه مبلغ ۲۰ میلیون ریال دریافت کند.
وی با بیان اینکه این موضوع موجب تحریک نوجوان و پذیرش پیشنهاد شده بود، گفت: شاکی در ادامه متوجه شده که مبالغی در حسابش جابه‫جا می‌شود و درنهایت فهمیده که این کارت‌ها در سایت‌ها شرط‌بندی مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل هم تصمیم به شکایت گرفته است.
معظمی گودرزی گفت: ماموران در جریان تحقیقات خود هویت و مخفیگاه متهم که حدود ۲۱ سال سن داشت را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی او را دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم گفت: این فرد گفت که تاکنون اقدام به اجاره عابربانک‌های حدود ۱۰ نفر کرده و تاکنون به حدود 5 میلیارد ریال کلاهبرداری و پولشویی از این طریق اقرار کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام