سرمقاله

بازی با کارت فلسطین !

محمدعلی وکیلی

عصر جدید مخاطب‌زدایی در سیما
«عصر جدید» به عنوان نخستین برنامه استعدادیابی صداوسیما است که در این سال‌ها ساخته شده است. این برنامه در طول یک فصل و نیمی که از عمرش می‌گذرد حاشیه‌های بسیاری داشته اما آخرین حاشیه‌اش قطع ناگهانی این برنامه بدون اعلام قبلی است که نارضایتی‌هایی را به دنبال داشته است.
به گزارش ایسنا، برنامه «عصر جدید» که این روزها فصل دوم خود را پشت سر می‫گذارد، از همان ابتدا با فراز و نشیب‌هایی در ساخت و البته بحران سوژه و محتوا همراه شد. اما کرونا نیز بحران‌های این برنامه را دو چندان کرد. پس از یک دوره توقف در ساخت برنامه به دلیل شیوع کرونا بار دیگر ساخت آن از سر گرفته شد اما حالا درست در زمانی که علیخانی بار دیگر مجبور است برنامه‌اش را به دلیل کرونا کاملا متوقف کند، از سوی برخی رسانه‫ها اعلام می‌شود که داوران این برنامه برای استفاده از یک هشتک به خصوص، از سوی مدیر شبکه سه تذکر گرفته‫اند.
اما از آخرین حاشیه‫هایی که این روزها به مدد آن «عصر جدید» دوباره بر سر زبان‌ها افتاده، قطع ناگهانی این برنامه بدون اعلام قبلی به مخاطب است. عده‌ای تلاش دارند این بی‫نظمی و بی‫احترامی به مخاطب را به پاره‌ای موضوعات اجتماعی-سیاسی ربط دهند و به زعم خود با قهرمان‌سازی حتی در مقام مقایسه این برنامه با «نود» برآمدند! این در حالی است که با مروری بر پرونده این برنامه و بودجه‌ای که صرف ساخت آن شده است، کافی است که یادمان بیاید «عصرجدید» در چه عصری از صداوسیما تولید و چه روندی را برای رسیدن روی آنتن طی کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام