سرمقاله

چه کسی رقیب آقای رئیسی خواهد شد؟

محمدعلی وکیلی

دولت چین سرانجام اجازه نمایش فیلم «تنت» نولان در این کشور را با وجود زمان بیشتر از ۲ ساعته بودن آن، صادر کرد. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، تهیه‌کنندگان فیلم «تنت» چهارشنبه اعلام کردند که توانسته‌اند تایید دولت چین برای اکران سینمایی این فیلم در این کشور را کسب کنند و به زودی تاریخ اکران رسمی اعلام خواهد شد.
این فیلم پوستری به زبان چینی منتشر کرده که در آن به جای شعار انگلیسی آن یعنی «زمان تمام می‌شود»، درخواستی برای بازگشت به سینماها درج شده است. ترجمه تقریبی شعار جدید فیلم معادل با «هر لحظه اهمیت دارد، به سینماها حمله کنید» است.
سینماهای چین از بیستم جولای در مناطق دارای ریسک پایین کووید۱۹ دوباره افتتاح شدند و در آخر هفته افتتاحیه خود ۱۲.۶ میلیون دلار کسب کردند. در حال حاضر، حدود ۴۴ درصد از سینماها دوباره کار خود را آغاز کرده‌اند اما از نظر قانونی فقط می‌توانند با ظرفیت ۳۰ درصد فعالیت کنند تا تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود. آن‌ها همچنین تعداد نمایش‌های خود را نصف کرده‌اند. دفتر فیلم ملی چین راهبردهایی منتشر کرده است که از سینماها می‌خواهد فیلم‌هایی که بیش از ۲ ساعت هستند را پخش نکنند. این مساله ممکن است بتواند مشکلاتی را برای «تنت» ایجاد کند که ۲ ساعت و ۳۱ دقیقه است.
البته مسئولان چینی در ادامه اجازه پخش فیلم‌هایی که بیش از ۲ ساعت بودند را در سطح ملی دادند و عملاً در تضاد با این راهبردها عمل کردند. این فیلم‌ها شامل «هری پاتر و سنگ جادو» و «میان‌ستاره‌ای» کریستوفر نولان و بلاک‌باسترهای محلی می‌شوند.
تا وقتی که راهبردها شفاف‌تر شوند، به نظر می‌رسد که سینماها در مناطق مختلف چین که در درجات تهدید مختلف کووید۱۹ قرار دارند عملکردی متفاوت خواهند داشت. به طور مثال، هر هشت فیلم «هری پاتر» بیش از ۲ ساعت طول دارد اما این فیلم‌ها در حال حاضر در قالب بخشی از فستیوال فیلم بین‌المللی شانگهای پخش می‌شوند.
اما حداقل ۲ سینما در پکن در صحبت‌های خصوصی که در رسانه‌های اجتماعی نشر داده شدند گفتند به خاطر عدم اطمینان پیش آمده، در حال حاضر جرات ندارند فیلم‌های بیش از ۱۲۰ دقیقه را پخش کنند و این حتی شامل فیلم بلاک‌باستر میهن‌پرستانه «مبارز گرگ ۲» هم می‌شود که ۱۲۳ دقیقه است.
تاریخ اکران «تنت» در ایالات متحده تا به حال چند بار به خاطر کووید -۱۹ به تعویق افتاده است. در نتیجه برادران وارنر تصمیم گرفت برنامه‌ای غیرمعمول اتخاذ کند و پیش از اکران فیلم در آمریکای شمالی، آن را در خارج از کشور پخش کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام