سرمقاله

چه کسی رقیب آقای رئیسی خواهد شد؟

محمدعلی وکیلی

فردی که در قبرستان «ابن بابویه» شهرری به عنوان فروشنده قبر، مبالغ هنگفتی را از مردم دریافت ‌کرده بود، شناسایی و از ادامه فعالیت بازداشته شد.
به گزارش ایرنا، این فرد هیچ سمتی در اوقاف و امور خیریه نداشته و در کنار کارش که اجاره دادن میز و صندلی، باند و بلندگو بوده، به فروش غیرقانونی قبر نیز اقدام کرده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ضمن تایید شناسایی این فرد می‌گوید: این شخص درمورد تعرفه حق‌الدفن پرداختی خانواده متوفیان وارد عمل شده و مبالغی را به صورت دلخواه دریافت می‌کرده در حالی که او هیچ سمتی در اوقاف نداشته است. به گفته حجت‌الاسلام مرتضی صادقی این فرد در منطقه «ابن بابویه» فقط میز و صندلی، باند و بلندگو اجاره می‌داد و با توجه به نوع کارش و تماسی که با خانواده متوفیان داشت، از آنان پول دریافت می‌کرد. «اوقاف شهرستان ری بعد از مدتی متوجه اخلال‌گری و اقدامات متخلفانه این فرد شده است؛ فردی که از مردم چندین برابر مصوبه و تعرفه اوقاف پول دریافت کرده است». وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲ خانواده مدعی شده‌اند که این فرد برای دفن اموات‌شان از آنان هزینه‌های گزافی را دریافت کرده و قرار شده است تا هفته آینده شاکیان برای شکایت اقدام کنند. دادستان شهرری نیز از پیگیری پرونده وی خبر داد و گفت: از شهروندانی که در زمینه خرید قبر به فرد خاطی مبالغی را پرداخت کرده‌اند، تقاضا داریم جهت پیگیری تخلف این شخص به دادستانی ری مراجع کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام