سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز جمعه به صورت مستقیم از شبکه‫های تلویزیونی و رادیویی ایران پخش شد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‫های خارجی داشت. بیانات حضرت آیت‫الله خامنه‫ای درباره ادعای آمریکایی ها درخصوص مذاکره و انرژی هسته‌ای مهم‫ترین محورهایی است که رسانه های خارجی به آن پرداخته اند.
خبرگزاری رویترز در خبری پیرامون بیانات مقام معظم رهبری نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران روز جمعه مذاکره با ایالات متحده آمریکا راجع به برنامه موشکی بالستیک و هسته‌ای تهران را رد کرد و از ایرانیان خواست که در برابر فشار آمریکا مقاومت کنند.
روزنامه آمریکایی ‌نیویورک تایمز نیز در این خصوص نوشت: رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی روز جمعه گفت که کشورش با ایالات متحده مذاکره نخواهد کرد زیرا آمریکا فقط از مذاکره برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کند.
همچنین شبکه العربیه انگلیسی نیز در بازتاب سخنان رهبر انقلاب؛ در تارنمای خود به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: آمریکا بزرگ‫ترین دشمن ایران است و ما بر سر موضوع هسته‌ای و موشک‌های بالستیک با این کشور مذاکره نخواهیم کرد.
روزنامه آمریکایی واشینگتن پست نیز بخش دیگری از سخنان ایشان را برجسته کرد و به نقل از حضرت ایت الله خامنه‫ای نوشت:‌ ایالات متحده می‌خواهد ایران در میز مذاکره از برنامه هسته‌ای، تاسیسات دفاعی و اقتدار منطقه‌ای خود چشم‫پوشی کند.
سایر رسانه‌ها و از جمله رسانه‌های فارسی زبان خارجی نیز با برجسته‌سازی موضوع مذاکره با آمریکا به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری پرداختند.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت‫الله خامنه‫ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی روز جمعه خود درخصوص ادعای آمریکایی ها برای مذاکره با ایران خاطر نشان کردند:
من علت مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها را بارها گفته‫ام اما برخی یا متوجه نمی‫شوند و یا وانمود می‫کنند که متوجه نشده‫اند.
ایشان تاکید کردند: هدف اصلی امریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی‫های حیاتی ملت ایران است. البته رئیس جمهوری فعلی آمریکا هم به ‌دنبال برخی منافع شخصی و انتخاباتی است همچون استفاده تبلیغاتی از مذاکره با کره شمالی.
ایشان گفتند که جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها به جز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مذاکره می‫کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام