سرمقاله

صندلی رئیس جمهوری چند؟

محمدعلی وکیلی

پایگاه فرانسوی ایتلیجنس آنلاین اعلام کرد، پاریس روز پنجشنبه میزبان نشست سران لیبی خواهد بود. این درحالی است که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی هرگونه دیدار نخست وزیر این دولت با فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی را رد کرد.
به گزارش ایسنا، این پایگاه فرانسوی اعلام کرد، این نشست با نظارت سازمان ملل و با حضور ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی، عقیله صالح، رئیس پارلمان طبرق در شرق لیبی و نیز فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی برگزار خواهد شد.
هدف از این نشست ادامه نشست های لیبی در شهر بوزنیقه مراکش است که هفته گذشته انجام شد. فرانسه امیدوار است نمایندگان دیپلمات آلمان و ایتالیا نیز برای حمایت از این مذاکرات حضور داشته باشند.
اینتلیجنس آنلاین اعلام کرد، این نشست مقدمه‫ای برای تلاش‫های تیم مشورتی کاخ الیزه برای حل بحران لیبی است زیرا پاریس می خواهد به توسعه طلبی ترکیه پایان دهد.
خبر میزبانی پاریس از سران دو دولت شرق و غرب لیبی در حالی اعلام شده که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرده، السراج هرگز با ژنرال حفتر دیدار نخواهد کرد نه در آینده نزدیک و نه در دراز‫مدت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام